in ,

Bitcoin 7.000 doların altına düştü: Bundan sonra ne olacak?

4 kripto para
Bu 4 kripto para bir haftada yüzde 100’ün üzerinde arttı

Bitcoin (BTC), 7 bin dolarlık temel desteğini kaybetti. Bu durum kripto para piyasasının haftalar içinde gördüğü ilk oynaklığa işaret ediyor ve bu nedenle, aşağı yönde daha büyük bir hareketin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi söz konusu olabilir.

Haftalık 7.000 dolar tutulduktan sonra, bugün Bitcoin 7.000 dolar altına düştü ve 15 dakika içinde 6.820 dolara geirledi. Veri sitesi Skew Markets, bu güçlü hamleyle 40 milyon dolarlık BitMEX long pozisyonunun likidite olduğu söyleniyor.


Bitcoin buradan 6.500 dolara ilerleyebilir

Uzun süreli durgunluktan ötürü bu hareketlenmeye neyin yol açtığı konusunda halen net bir fikir yok.

Bitcoin’in düşüşünden önce ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum da bir anda çöktü ve %3 değer kaybetti. Popüler trader Hsaka’ya göre BTC’nin ETH’nin fiyat işlemlerini takip etme olasılığı yüksek, ki bu yakın zaman önce görülmüş bir eğilim. Sonuçta, büyük kripto para birimleri birbiriyle yakından ilişkili.

Hsaka daha sonra, Ethereum’un Bitcoin’in iki dakikada düşmesine neden olduğunu belirtti.

Bu hamle, Bitcoin’i tehlikeli bir fiyata götürdü ve 7 bin dolarlık anahtar seviye oluşmasına sebep oldu. Bir sonraki hamlenin 6.500 dolar seviyesi olabileceği düşünülüyor.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veteran yatırımcıdan XRP yatırımcılarına kritik uyarı! “Çıkmaz sokak…”

Analistler XRP için birikim aşamasına dikkat çekerken, kısa vadede karışık görüşler hâkim

Çin Mahkemesi, Bitmain 676 Bin Dolar Tutarındaki Varlığını Dondurdu

Çin Mahkemesi, Bitmain 676 Bin Dolar Tutarındaki Varlığını Dondurdu