in

Bitcoin 6.000 dolarlık geri dönüş yaparken bütün gözler bu gelişmede

Bitcoin 6.000 dolarlık geri dönüş yaparken bütün gözler bu gelişmede
Bitcoin 6.000 dolarlık geri dönüş yaparken bütün gözler bu gelişmede

Kripto Para Haber – Bitcoin, geçen hafta 42.000 $’a ulaştıktan sonra hafta sonu ve Pazartesi günü çok sert düştü. Kripto para biriminin düşüşü, ABD doları endeksi %0,7 civarında sıçradığında geldi.

Şu anda meydana gelen toparlanma, ABD doları endeksindeki düşüşle aynı zamana denk geldi.


Analistler, bu piyasanın ilerlemesini takip etmenin önemli olduğunu söylüyor.

ABD doları güçlenirken Bitcoin kaybedebilir

Bitcoin, geçen hafta 42.000 $’a ulaştıktan sonra hafta sonu ve Pazartesi günü aşırı derecede sert düştü. Kripto para birimi, yukarıda bahsedilen yüksek seviyelerden Pazartesi günü büyük bir düşüşle 30.000 $’a geriledi ve milyarlarca değerde pozisyonu tasfiye etti.

Bazıları, piyasadaki düşüşün makro eğilimlere dayandığını belirtti.

Bitcoin’in Pazartesi günkü düşüşü, son birkaç aydır ABD doları karşısında yükseliş eğilimi gösteren yabancı para birimlerinin gücündeki zayıflıkla aynı zamana denk geldi. ABD doları endeksi, trilyonluk bir piyasa için büyük bir hareket olan %0,7 civarında sıçradı.

BTC’nin son birkaç saatteki toparlanması, ABD doları endeksindeki düşüşle aynı zamana denk geldi.

Birçok analist, kripto piyasasının genel yönünü belirlemek için bu endeksin nereye gittiğini izlemenin artık önemli olduğunu söylüyor.

Twitter’da @ledgerstatus ismini kullanan bir analist, kısa süre önce aşağıdaki grafikleri paylaştı ve Bitcoin’in bir sonraki hareketinin muhtemelen ABD doları tarafından belirleneceğine dikkat çekti.

ABD doları rallisi, yeni başkan Joe Biden’e rağmen Amerikan halkı için ek teşvik çağrısında bulundu. Ekonomi için trilyonlarca teşvik ve halk için 2.000 dolarlık teşvik çeki istediğini söyledi.

ABD dolarındaki ralli, Biden’in seçim galibiyetinin Kongre tarafından onaylanmasının bir sonucu olarak gelebilir ve bu durum Kongre Binası’nda daha fazla çatışma korkusunu caydırmış olabilir.

Bir rüzgar gitti

Bitcoin için önemli bir rüzgârın gittiğini ve bunun da daha yüksek bir ralliyi tetikleyebileceğini belirtmek gerekiyor.

Zincir verilerini inceleyen bir analist olan Willy Woo, düzeltmeden sonra düşüşün görünüşte Coinbase’in aşağı inen bir yan ürünü olduğunu söyledi. Konuyu şöyle açıkladı:

“Spot piyasa satışları yaklaşık 38.000 $ ile başladı, ardından Coinbase kısmen başarısız oldu, alımları kaydetmedi ve fiyatının diğerlerinden 350 $ altına düşmesine neden oldu, bu da vadeli işlem borsalarının kaldıraç fonunu hesaplamak için kullandığı endeks fiyatını düşürdü ve spekülatif piyasalarda düşüşün önünü açtı.”

Coinbase şimdi geri döndü ve fonlama oranı / vadeli işlemler piyasası bir miktar normallik hissine kavuştu.

Bu düşüş faktörü ortadan kalktıkça Bitcoin yükselişine devam edebilir.

Kripto para birimini artırabilecek diğer eğilimler arasında gizli kurumsal satın alma talebi var. Analistler, emir defteri trendleri ve zincir üzerindeki verilerden de anlaşılacağı üzere, bugünün düşüşü sırasında daha büyük oyuncuların büyük miktarda birikimi olduğunu çevrimiçi olarak yorumladılar.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakkt'tan Ripple XRP'ye yönelik olarak açıklama geldi

Bakkt’tan Ripple XRP’ye yönelik olarak açıklama geldi

Görüş: “Neden 28.000 doların altında Bitcoin ticareti neredeyse imkansız?”

Dünkü 10 bin dolarlık düşüş Bitcoin borsası Binance’te bir ilkin yaşanmasına neden oldu