in

Bitcoin 4. çeyrekte düşebilir! İşte nedenleri

Bitcoin 4. çeyrekte düşebilir! İşte nedenleri
Bitcoin 4. çeyrekte düşebilir! İşte nedenleri

2020’nin dördüncü ve son çeyreğine girerken, Bitcoin piyasası, tüm kripto paralar için geçerli olmasa da yıllık kazançlarından sonra bir noktada destek arayışı içerisine girdi.


Gelinen noktada şimdi kripto paralar için son çeyreğin düşüş yönlü olacağı ifade ediliyor. İşte nedenleri

ABD’deki seçim belirsizliği

Bitcoin, üçüncü çeyreğin sonunda ABD hisse senetleri ile neredeyse paralel hareket etti. Görünüşe göre, kripto para traderları Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerinin sonucu hakkında daha fazla netlik bekliyorlar Ancak anketler Demokrat aday Joe Biden’in başkanlığı kazanabileceğini gösterse bile, Donald Trump bu görünümü bozabilir.

Görevdeki ABD başkanı, seçmen dolandırıcılığı şüpheleri nedeniyle oval ofisten sessizce ayrılmayacağını söyledi. Yatırımcılar Trump’ın bu ifadesini önemsediler. Nakit olarak güvenliğini sağlamak için 2020 yılının Eylül ayı boyunca hisse senetlerini terk ettiler. Bu arada Bitcoin, üçüncü çeyreği son derece olumlu bir bölgede kapatmasına rağmen ay içinde yüzde 9 düşüş gösterdi.

bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, cryptocurrency, Euro, EURUSD, cryptocurrency, dollar, dxy, s&p 500

Ekim ayı, Bitcoin ve Wall Street endekslerinin düşüş olmasa da dalgalı kalmasını bekliyor. Bu nedenle, kripto para birimi, yatırımcılar nakit güvenliğine geçerken, 10 bin 400 $, 10 bin 200 $ ve 10 bin $’a yakın önceki destek seviyelerini yeniden ziyaret edebilir. Bu arada, uzun vadeli bir görünüme sahip traderlar, BTC’yi yerel düşük seviyelerden satın alarak aşağı yönlü ivmeyi sınırlayabilir.

Borçların ödenememesi

Bitcoin ve Wall Street boğalarını test edecek bir diğer faktör, ABD’deki ödenemeyen kredilerdeki artış.

İkinci koronavirüs teşvik paketi konusunda uzlaşma eksikliği, işsizler ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için endişe kaynağı. Ekonomistlerin cumhurbaşkanlığı seçimine kadar herhangi bir teşvik beklememesiyle, piyasa dördüncü çeyrekte ipotek, kredi ve kira suçlarında artış görmeye meyilli.

Bu, ABD ekonomisinin bel kemiği olan finans hisselerini vurabilir. Traderlar Wall Street’teki kayıplarını karşılamak için karlı pozisyonlarını kapatmaya başladıkça, kayıpları Bitcoin piyasasında da söz konusu olabilir. Yine, Bitcoin ile S&P 500 arasındaki korelasyon olabileceğini unutmayalım.

Korona virüsü

ABD piyasaları, koronavirüs enfeksiyonlarının ikinci dalgasının riskleri altında işlem yapmaya devam edecek. Teşvikin olmaması ve ardından başka bir iş kilitlenmesi tehdidinin olmaması durumunda, yatırımcılar, ABD doları ve devlet tahvilleri dahil olmak üzere riskten arındırılmış varlıklara geri dönmek zorunda kalabilir.

Şubat ayının başından Mart ayına kadar benzer bir duygu Bitcoin pazarının daha düşük seviyelerde çökmesine neden olmuştu. Bu nedenle, ABD ekonomisi için taze bir yardım olmadığı sürece, kripto para birimi koronavirüsü kaynaklı satış hissine kapılabilir.

Sonuç olarak, teşvik ve likidite Bitcoin’i 10 bin $’ın altına düşmekten kurtarabilir.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal kripto platformu yatırım turunda 8 haneli fon topladı

Kurumsal kripto platformu yatırım turunda milyonları topladı

Rapor Bitcoin ve kripto paralarla ilgili bu çarpıcı gerçeğe işaret ediyor

Rapor Bitcoin ve kripto paralarla ilgili bu çarpıcı gerçeğe işaret ediyor