in ,

Bitcoin 30 bin dolara düştüğünde BTC balinaları ne yaptı? Veriler açığa çıktı

Bitcoin balinaları bir günde 60k btc ekledi: Temmuz BTC için kârlı başladı
Bitcoin balinaları bir günde 60k btc ekledi: Temmuz BTC için kârlı başladı

Kripto Para Haber – Blockchain veri analitiği şirketi Chainalysis tarafından yakın zamanda yayımlanan bir rapora göre, büyük yatırımcılar geçen hafta Bitcoin 40 bin dolar seviyesinin altına inince 2 milyar doların üzerinde BTC satın aldı. Kripto para birimi 14 Nisan’da 64.863 dolar ile zamanın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bitcoin balinaları düşüşü satın almayı tercih etti

Veri firması, Bitcoin balinalarındaki düşüş hissi kriptonun fiyat yönünü belirlemesine rağmen büyük miktarlarda BTC satın aldığını belirtiyor.


Raporda şu ifadeler yer alıyor.

Geçen hafta kripto para alanında herkes için zorlu geçti ve bazı yatırımcılar büyük kayıplar yaşadı. Ancak endüstri bugünlerde yanıt veriyor gibi görünüyor. Çoğu yatırımcı kendinden emin. Örneğin, balinalar geçen hafta 77.000 Bitcoin satın alarak düşüşü satın aldı.

Derin ceplerdeki alımlar, BTC 30 bin – 35 bin dolar aralığında işlem görürken gerçekleşti. Piyasaya daha yeni girenler ise varlıklarını satmamayı tercih etti.

Zararına satışlar da yaşandı ama balinalar şimdiden kârda

Chainalysis, 1,2 milyon Bitcoin’in %5 ile %25 arasında bir kayıp karşılığında satıldığını belirtirken %25 veya daha fazla kaybeden 120 bin Bitcoin’in daha satışa kurban gittiğini belirtti.

Rapora göre 3,2 milyar dolarlık BTC, önceki 4 ila 13 hafta içinde alındıktan sonra geçen hafta zarara satılmış olabilir. Bu yazı yazılırken Bitcoin 37 bin dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde %4,4 kazanç bildirdi. Bu da balinaların 2 milyar dolarlık satın alımına yaklaşık 3 milyar dolarlık bir değer veriyor.

Blockchain analiz girişimi ayrıca, en son kripto düzeltmesinin “2017 sonu ve Mart 2020 ortası fiyat çöküşlerinden” daha küçük olduğunu belirtiyor.

Bu arada BTC fiyatının dibi görmüş olabileceğine dair 5 önemli işaret var. Bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

wallstreetpit


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Litecoin fiyat analizi: LTC için izlenecek önemli seviyeler

Litecoin fiyat analizi: LTC belirsizlik içinde, sırada ne var?

Polygon ve Polkadot fiyat analizi: MATIC ve DOT yükselecek mi?

Polygon ve Polkadot fiyat analizi: MATIC ve DOT yükselecek mi?