in , , ,

Bitcoin 14 Eylül fiyat görünümü: BTC’de toparlanma devam ediyor

Bitcoin 14 eylül
Bitcoin 12 Eylül fiyat görünümü: BTC 100 HO etkisinde

Bitcoin 14 Eylül fiyat hareketleri için belirlediğimiz kritik noktalar şu şekilde:

  • Dün 100 ve 200 hareketli ortalamaların üzerinde fiyatlanan Bitcoin yükselişini hızlandırarak 6.500 doların üzerine çıkmayı başardı.
  • Yeni güne de yükseliş ile başlayan BTC/USD paritesi şu an pozitif bir görünüm veriyor.
  • Saatlik grafikteki 100 ve 200 basit hareketli ortalamalar arasındaki boşluğun giderek daralması, yükselişin devam edebileceğine dair sinyal veriyor.

Bitcoin son 24 saatlik zaman diliminde dolar karşısında yüzde 2,39 oranında değer kazandı. Son fon girişleri ile yeniden 200 milyar doların üzerine çıkan piyasa değerinde Bitcoin baskınlığı yüzde 55 civarında bulunuyor.

Türk kripto borsalarına baktığımızda Paribu ve BtcTurk kripto borsasında Bitcoin 40.500 TL’den el değiştirirken, Sistemkoin kripto para borsasında 1 Bitcoin’in değeri, 40,712 TL olarak güne başlamış görülüyor.

Bitcoin 14 Eylül fiyat hareketleri

Bitcoin, kayda değer düşüşler sonrası son bir haftadır hafif aşağı eğimli olmak üzere yatay fiyat hareketleri gösteriyordu. 6.500 dolardan başlayıp ağırlıklı olarak 6.000 dolara daha yakın şeklinde devam ettiğini gördük.

Bu süre zarfında ise 190 milyar doların altına inen piyasa sermayesi, kriptoların zayıf bir görünümde izlenmesine neden olmuştu. Son 48 saatlik zaman diliminde piyasa değerini yavaş şekilde artarak 200 milyar doların üzerine çıkması ile kripto para piyasası tablosunda yeşil rengin hakim olmaya başladığını gördük.

Kripto para piyasalarını domine eden kripto para da pastada en büyük paya sahip olduğu için en erken toparlanma belirtilerini gösteren coin oluyor. Buna göre Bitcoin son yükseliş hareketinde saatlik grafikte ilk olarak hafif eğimli düşüş trendini kırdıktan sonra 100 ve 200 HO’nun üzerine çıkması ile traderlar tarafından bir teyit aldı. Ve yükselişini hızlandırdı.

Yeni güne başlarken 6.500 dolar psikolojik direncini geçmeyi başaran Bitcoin, haftanın son iş gününde ilk etapta bu seviyenin üzerinde kalmak için mücadele edecek.

Bu henüz düşük hacimli diyebileceğimiz toparlanma, genel olarak piyasa dalgalanmasının bir sonucu olarak kabul edilebileceği gibi Amerikan dolarının global piyasalarda zayıflama sinyalinden kaynaklı olma olasılığını da oldukça yüksek görüyoruz. Hafta sonu hareketlerinde ise başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paralarda yükselişin devamını seyredersek, bu durumun doların zayıflamaya başlamasının etkisinden olduğu daha da ağır basacaktır.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

Son olumlu hareketler saatlik MACD’nin de kısa vade “AL” sinyali vermesine neden oluyor. Aşırı alım bölgesine doğru ilerleyen stokastik osilatör ise sabah saatlerinde yükselişin devam edebileceğine dair sinyaller veriyor. Stokastik osilatörü, 66 gibi iyi bir değerde olan RSI ve yükselen grafiği ile CCI destekliyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
EOS analizi

HitBTC EOS tabanlı ticaret çiftleri ile likiditesini geliştirecek

İşte 2018 yılında Dogecoin ticareti için top 6 borsa

2018 yılında Dogecoin ticareti için top 6 borsa