Bitcoin 12 bin doları aştı, boğalar yeni yüksek için bu momentumu koruyabilir mi?

Bloomberg: Bitcoin indikatörü 1 yıl sonra ilk kez “alım” sinyali verdi!
Bloomberg: Bitcoin indikatörü 1 yıl sonra ilk kez “alım” sinyali verdi!

Bitcoin boğaları sonunda 12k bariyerini geçecek kadar ivme kazanmış gibi görünüyor. Bitcoin bu hedefi daha yeni geçti, hatta beklenen direnç seviyelerini de çabuk kırdı. Yazım sırasında Bitcoin 12.503 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin, 5 Dakikada 500 dolar arttı

12k dolar seviyesini geri alan Bitcoin için çok iyi bir haber çünkü kripto bir süredir bu noktayla boğuşuyordu. Hatta bazı analistler yükseliş dalgasını yeniden ateşleme direncini kırmazsa fiyatın ciddi bir düşüş yaşayabileceğini öne sürüyorlar. İlginç olan kısım, Bitcoin’in 5 dakika içinde 500 dolar eklemesine rağmen bu işlem sırasında kısa sürede 44 milyon dolar kaybetmesi oldu

 İyimserlik notundan fazlası

Boğalar sonunda direnişin üstesinden gelmek için kararlı olduklarını kanıtladılar. Bitcoin sevenler artık kriptonun bir yere gitmesi konusunda daha iyimserler. Aslında, bazıları Bitcoin’in 2017’nin en yüksek seviyelerine döneceği ve muhtemelen 20 bin doları geçebileceği konusundaki iyimserliğini dile getirdiler.

Gelecek Parlak mı?

Bu zaten bilinen bir gerçek olduğundan, kripto para birimi piyasası her zaman oldukça değişken bir alan olmuştur, ancak bu bir yatırımcının beklentilere güvenemeyeceği anlamına gelmez. Ayrıca, 2019 uzun süredir kriptolar ve özellikle Bitcoin için nihai yıl olarak ilan edildi.

Halving’in Mayıs 2020’de gerçekleşecek olması ve halving çıkmadan kabaca bir yıl önce yükselme eğilimi göstermesiyle birlikte, analistler ve yatırımcılar, Bitcoin’in yakın gelecekte iyi kar elde etmek için çok iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor. Fiyat faktörünün yanı sıra, kitle kabulü açısından Bitcoin profilde de yükselişe geçti. Birçok kafe, restoran ve hatta eğitim kurumu artık Bitcoin ödemelerini kabul ediyor ve bu gerçekten iyi bir şey.

Zycrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir