in ,

Bu ülkede Bitcoin 104 bin dolara satılıyor!

Bitcoin’de 2 yıl sonra bir ilk yaşanıyor! Şimdi bizi ne bekliyor?
Bitcoin’de 2 yıl sonra bir ilk yaşanıyor! Şimdi bizi ne bekliyor?

Zimbabwe’nin kötüleşen ekonomik koşulları, Güney Afrika cumhuriyetinin vatandaşlarının Bitcoin’e yönelmesini sağladı. Ülkede kripto alım satım platformu LocalBitcoins’de BTC yüksek primli bir fiyatla satılıyor.

Zimbabwe’de Bitcoin 104 bin dolardan ticaret yapıyor

Şu anda, OTC kripto ticaret platformunda Bitcoin başına 104.000 dolar ödemek isteyen kişiler var. Bitcoin fiyatı 10.000 doların altına düştüğünde, bu neredeyse yüzde 1.000’lik bir prim ödemesi anlamına geliyor. Bitcoin fiyat primi, Zimbabwe hükümetinin Zim doları yeniden kullanıma sunmasından haftalar sonra geliyor. Aynı zamanda hükümet, yurt içi işlemlerin çözümünde yabancı para birimlerinin kullanımını da yasakladı.

Bitcoin Fiyatı

Bu ayın başlarında, Zimbabwe’de bir başka büyük Bitcoin fiyat priminin gözlenmesinden sonra, eToro’nun baş piyasa analisti analisti Mati Greenspan, bunun hükümetin Zim doları yeniden vermesinin ardından yerel halkın ABD dolarından kurtulmaya çalışmasından kaynaklandığını savundu. 

Bitcoin fiyatı yüzde 1.000’lik primle işlem görüyor

 Yüksek Bitcoin fiyat primi, yalnızca ülkenin ekonomik koşullarının neden olduğu yüksek talebe değil, aynı zamanda Zimbabwe’nin şu anda yerel kripto para birimi borsalarından yoksun olmasına bağlanabilir. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde Zimbabwe Merkez Bankası, bankaların ve diğer finansal kuruluşların hizmetlerini kripto para birimi borsalarına ve yatrımcılarına sunmalarını yasakladı. Bu yasağın üzerine Zimbabwe’lerin OTC piyasalarında Bitcoin ticareti yaptığını, yerel bankaları atlamak ve yabancı ödeme hizmetleri sağlayıcılarına yönelmek zorunda kaldıklarını gördük.

Zimbabwe’de yasaklamadan önce işletilen kripto para birimi borsalarının bazıları o zamandan bu yana diğer pazarlara odaklandı. Örneğin Golix, yasağı Güney Afrika, Nijerya, Kenya, Tanzanya, Uganda, Kamerun ve Ruanda gibi diğer Afrika ülkelerinde operasyon başlatmak için bir fırsat olarak değerlendirdi. Bitcoin fiyatı üzerindeki yüzde 1.000’lik prim, Zimbabwe’deki resmi verilerle çakışırken, ülkedeki yıllık enflasyonun geçen ay yüzde 175’e ulaştığını gösteriyor. 

CCN

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Çarpıcı tahmin: Sabredin! Bitcoin’de azalan üçgen yukarı doğru çözülecek!

Ünlü analiste göre, Bitcoin bu seviyeye kadar düşebilir!

kripto para

19 Temmuz kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum