in ,

Bitcoin 10.000 doları sonunda aştı: Kalıcı olabilecek mi?

ABD'de yeni teşvik paketi geliyor: Bitcoin fiyatı nasıl etkilenecek? Bloomberg analistinden BTC tahminleri
ABD'de yeni teşvik paketi geliyor: Bitcoin fiyatı nasıl etkilenecek? Bloomberg analistinden BTC tahminleri

Uzun süredir 10.000 dolar seviyesiyle mücadele eden Bitcoin sonunda bu barajı aşmayı başardı ve 10.100 doların üzerine çıktı. Ancak burada kalıcı olup olamayacağı meçhul.

Bir gecede 500 dolardan fazla kazanan Bitcoin tarihi bir direnç seviyesi olan 10.000 doları bir kez daha aşmayı başardı. Bir süredir yükseliş görünümünü koruyan kripto para için son 24 saate bakıldığında ilk dikkat çeken hamle TSİ 23.30 sularında geldi. O esnada 9.580 dolaylarında işlem gören BTC, 30 dakika içerisinde değerine 100 dolar ekledi ve yeni güne 9.680 dolar civarında merhaba dedi.


00.00 ile 01.30 arasında bu seviyede kalan Bitcoin, sonraki 1 saat içerisinde 9.920 dolara sıçradı. Burada mola verme eğilimi ağır basmaya başlamıştı ki asıl sıçrama saat 2.30’da geldi. Sadece 15 dakika içerisinde fiyatına 200 dolar daha ekleyen BTC, 2.45’te 10.181 doları buldu.

Yaklaşık 10 saattir neredeyse hiç hareket etmeyen Bitcoin fiyatı bu haberin yazıldığı esnada 10.111 dolar. 

Bitcoin’in 10.000 doların üstüne çıktığı son tarih, Kara Perşembe’den önce, şubat ayında yaşanmıştı. Daha öncesinde Şubat 2018 ve Eylül 2019’da 10.000 doların üzerinde tutunamayan kripto para bu beş haneli barajı çok kritik bir direnç bölgesi haline getirdi.

Bitcoin son üç aydır neredeyse hiç durmaksızın değer kazanıyor. %147’yi bulan kazanç yatırımcıları da memnun ediyor. eToro kripto varlık analisti Simon Peters dahil olmak üzere bazı kişiler bunun başka bir boğa koşusunun öncüsü olabileceğine inanıyor.

Konuyla ilgili Peters şöyle konuştu:

Bu, varlığın hak ettiği boğa koşusuna başlaması gereken yükseliş anı olabilir. Bitcoin fiyatının geçmişte olduğu gibi ivme topladığını görürsek daha fazla insan bu varlık sınıfına uzun vadede ilgi göstermeye başlayacak. Bu da varlığın hem performansına hem de benimsenmenin artmasına katkıda bulunacak.

https://twitter.com/Eljaboom/status/1267605239932366855

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yatırımcıları dikkat: Mart ayından beri en sert çöküş geliyor!

Bitcoin yatırımcıları dikkat: Mart ayından beri en sert çöküş geliyor!

Bu iddia kripto para dünyasında çok tartışılacak – işte ayrıntılar

Borsalara yapılan Tether (USDT) transferlerinde yeni rekor