in ,

Bitcoin 1 milyon dolara gerçekten ulaşabilir mi? Bir analist açıkladı

Bitcoin 1 milyon dolara gerçekten ulaşabilir mi? Bir analist açıkladı
Bitcoin 1 milyon dolara gerçekten ulaşabilir mi? Bir analist açıkladı

Kripto topluluğundaki birçok kişi yıllardır Bitcoin için 1 milyon dolarlık fiyat tahminleri yapıyor. Çoğunluk bunun önümüzdeki on yıl içinde gerçekleşeceğine inanıyor. Bu tarz tahminler elbette akılalmaz ancak mümkünatını görmek için son 10 yıla bir göz atmak gerekebilir.

On yıl önce yalnızca birkaç kişi Bitcoin’den haberdardı ve neredeyse kimse ticaret yapmıyordu. 2013 yılında BTC 100 dolara ulaştı. 2017’ye gelindiğinde ise 20.000 dolarlık zirve görüldü. Bu eşi görülmemiş yükseliş pek çok kişiye göre yalnızca bir başlangıç. BTC’nin uzun vadeli hedefi ise 1 milyon dolar.

1 milyon dolara ulaşma yolunda 100 bin dolar önemli bir baraj

Tıpkı 10 bin doların 20 bin dolara ulaşma yolunda kilit bir rolü olduğu gibi, 1 milyon dolarlık bir fiyat etiketinin de dikkate alınması için Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşması gerekiyor. Bu, PlanB ve Anthony Pompliano gibi önde gelen analistlere göre, önümüzdeki yıl kadar erken bir tarihte olabilir.

Ancak bir makro trader, 1 milyon dolarlık fiyat etiketi konusunda iyimser değil. Sebepleri ise: Düzenleme, oynaklık ve güvenlik. Crypto Whale isimli Twitter hesabına göre Bitcoin’in geleceği ve 1 milyon dolara ulaşma olasılığı konusunda şüphe uyandırmaya devam eden üç ana olay var.

Bitcoin 1 milyon dolara ulaşabilir mi?

Analist, Quantum Computing, Satoshi satışı ve hükümet düzenlemelerini üç ana neden olarak belirtiyor. Bunlardan biri, birkaç gün önce 9 bin dolarlık desteği kırmasının sebebiydi. Satoshi’nin sakladığı miktarın milyarlarca dolar değerinde olduğu göz önüne alındığında, geçen günkü satış sadece 500 bin dolar değerindeydi. Ancak bir gün muhtemelen en büyük fiyat düşüşünü tetikleyebilir.

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1265218439544782853

Google’ın kuantum hesaplaması da endişe kaynağı. Önümüzdeki yıllarda bu sistemin özel anahtarları kırıp Bitcoin’i tehlikeye atabileceğine dair endişeler var.

Son olarak, hükümet düzenlemeleri… Bu farklı ülkelerde büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Analist, özellikle ABD’de, Bitcoin gerçekten yüz binlerce kişiye ulaşma yoluna girince hükümetin devreye girip kripto paraları yasaklayacağına inanıyor.

Peki sizce Bitcoin bir gün 1 milyon dolara ulaşabilir mi? Sebeplerini yorumlarda bizimle paylaşın.

zycrypto

Bitcoin balinalarının sayısında kritik artış! Fiyatı yükseltebilir mi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman analistten Ripple yatırımcılarına kritik uyarı! “Düşüş sürecek”

Uzman analistten Ripple yatırımcılarına kritik uyarı! “Düşüş sürecek”

Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!