in ,

BIS Başkanı, merkez bankası kripto paraları hakkında kritik açıklamada bulundu

BIS Başkanı, merkez bankası kripto paraları hakkında kritik açıklamada bulundu
BIS Başkanı, merkez bankası kripto paraları hakkında kritik açıklamada bulundu

Küresel merkez bankalarının, beklenenden daha kısa sürede kendi kripto para birimlerini çıkarmaları gerekebilir. Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) başkanı, Facebook’un yakın zamanda kendi kripto para oluşturma planlarını duyurmasının ardından açıklamada bulundu.

Merkez bankaları kripto para birimleri oluşturmayı planlıyor

Merkez bankacılarının bankası olarak bilinen BIS’e başkanlık yapan Agustín Carstens, Financial Times’a verdiği demeçte, örgütün dünya merkez bankalarının devlet para birimlerinin dijital versiyonlarını oluşturma çabalarını desteklediğini söyledi:

Birçok merkez bankası kripto para çıkamak üzerine çalışıyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz, onları destekliyoruz.

İsveç’in Riksbank’ı da dahil olmak üzere bir dizi merkez bankası, halka açık merkez bankası paralarına doğrudan erişim sağlayarak çalışacak olan kendi kripto para birimleri üzerinde çalışıyor. Bay Carstens de dahil olmak üzere merkez bankacıları, ilk kripto para birimleri dalgasını küçümseyerek, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları en yaygın kullanılan devlet para birimleri karşısında oynaklığı nedeniyle para olarak tanımlanamayan spekülatif araçlar olarak görüyorlar.

FT

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin ticaretindeki artış, Asya dopingli olabilir

Bitcoin ticaretindeki artış, Asya dopingli olabilir

kripto para

2 Temmuz kripto para piyasaları özeti