in ,

Bir analiste göre Bitcoin fiyatı yakında 50 bin dolara ulaşabilir: Peki nasıl?

Silk Road kurucusundan “akıllara zarar” Bitcoin tahmini!
Silk Road kurucusundan “akıllara zarar” Bitcoin tahmini!

Bir analist, küresel ekonominin çok yakında düşüş yaşayacağını ve Bitcoin fiyatı için 50 bin dolar ve üstünün görülebileceğini düşünüyor.

ABD-Çin ticaret anlaşmasını çevreleyen son gelişmeler yatırımcının hissiyatını değiştirdiğinden ve hisse senedi piyasalarındaki kısa vadeli kazanımların artmasına yardımcı olabileceğinden, bahsi geçen ekonomik krizin ne zaman ortaya çıkacağı konusunda daha somut sesler yükselmeye başladı.

Borsa uçuyor

Bitcoin fiyatı, temmuz ayında gerçekleşen ralliyi tekrarlamada başarısız oldu. Borsadaki uzun süredir devam eden boğa koşusu, yatırımcıların güvenini artırırken ABD ve Çin de beklentileri aşmaya devam ediyor.

Uzmanlar ayrıca, Fed’in son repo piyasası likidite krizinin ardından finansal sisteme milyarlar enjekte etme kararının son borsa yükselişinden doğrudan sorumlu olduğuna inanıyor.

“Bitcoin fiyatı için güzel günlerin eşiğindeyiz.”

Yüzeyde işler yolunda görünüyor ancak Morgan Stanley Wealth Management Yatırım Sorumlusu Lisa Shalett, repo paranın sorunlu olabilecek gerçek ekonomiden ziyade finansal varlıklara aktarıldığına inanıyor.

Bu, bir kez daha kripto para kabarcığının içinde olma potansiyelinin eşiğinde olduğumuz anlamına geliyor. Bu sektörde değerleme, hikaye ve anlatı ile ilgili; nakit akışı ve kâr ile ilgili değil. Bu dersi daha önce öğrendik ve işte yine başlıyoruz.

Ayrıca bazı uzmanlar ABD ile Çin arasında yapılan ticaret anlaşmasının raporları konusunda şüpheci olmaya devam ediyor. DoubleLine İcra Kurulu Başkanı Jeffrey Gundlach, Çin’in fikri mülkiyeti reddetmesine ve uzun vadeli oyuna odaklanmasına dikkat çekti.

Bu nedenle yaşanan gelişmelere biraz daha geniş bir perspektiften bakıldığında, iki ülke arasındaki son gelişmelerin, bir borsa çöküşü ve küresel durgunluk tehdidinin yanı sıra, vitrin düzenlemesinden başka bir şey olmadığını görebiliyoruz.

Yatırımcılar ekonominin türbülansa girmesi durumunda paralarını nereye taşıyacak?

ADVFN CEO’su Clem Chambers, ana akım haberlerin küresel ekonomide Bitcoin‘e olan ilgiyi bastırmakta çok iyi olduğunu iddia etti.

İnsanlar Bitcoin’in yakında biteceğini düşünmeye başladığında yuanlarını Bitcoin’e sokmak için çok istekli olmayacaklar… Aynı belirsizlik altın için de geçerli.

Chambers’a göre belirsizlik Bitcoin cephesinde her ne kadar çok baskın bir duygu olsa da altın, Bitcoin’den daha dezavantajlı.

Hızlı hareket etmeniz gerekiyorsa, belirsizlik eşittir Bitcoin. Altını taşıyamazsın, saklaması zor, satın almak ise oldukça zor. Bitcoin satın almak, Bitcoin’i taşımak ve Bitcoin’i altından korumak çok daha kolaydır. Yani altın biraz dezavantajlı.

newsbtc


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakkt

Bakkt işlem hacimleri ve açık pozisyonlarında son durum

Çin Halk Bankası tarafından geliştirilen dijital paranın uygulaması çıktı

Çin’de merkez bankası destekli dijital para yarışı kızışıyor: 1 milyar dolarlık fon oluşturuluyor