in ,

İşte Binance’ye göre, son Bitcoin fiyat artışının katalizörü!

Binance ağında devrimsel güncelleme
Binance ağında devrimsel güncelleme

Popüler Bitcoin borsası Binance, en son Bitcoin fiyat artışının Başkan Donald Trump’ın tarife söyleminden kaynaklandığını iddia etti.


Binance’ye göre son Bitcoin fiyat artışının temel nedeni

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsasının araştırma kolu olan Binance Research, Başkan Donald Trump’ın en son Bitcoin fiyat artışının tetikleyicisi olduğunu iddia ediyor. Binance Research, Twitter’da belirleyici iddiada bulundu:

BTC, Trump’ın en yeni tarife fırtınasından sonra birden fazla güvenli liman varlığına eşlik etti. Ticaret savaşı Bitcoin fiyat artışının katalizörü olmaya devam edecek mi?

Binance Trump, Tetiklenmiş Bitcoin Fiyat Bounce

Özellikle Binance Research, Bitcoin fiyatının Trump’ın Çin ile olan yükselen tarife savaşı nedeniyle bu hafta yükseldiğini belirtti. Bunun anlamı, jeopolitik belirsizliği arttırması nedeniyle, yatırımcıların altın ve ABD Hazine bonosu gibi “güvenli liman varlıkları”na sığınıyor olduğudur. Güvenli liman varlıklarının, borsa düşüşlerine karşı koruma sağlayacağına inanılıyor. Üst düzey volatilitesi nedeniyle, Bitcoin yaygın olarak “güvenli liman” varlık olarak kabul edilmez.

Gerçekte Bitcoin fiyat artışını Trump mı tetikledi?

İddialarını vurgulamak için, Binance görünüşte Bitcoin, altın, 10 yıllık ABD Hazine bonosu ve İsviçre Frangı gibi “güvenli liman” para birimleri fiyat hareketleriyle bir korelasyon gösteren bir tabloyu tweetledi. Çoğu insan bu korelasyonun bir nedensellik ifade etmediğini bilir. Ancak Binance, Trump’ın ticaret söylemini yükselen Bitcoin fiyatlarına bağlamaya çalıştı. Ancak bu belirsiz çekişmeyi destekleyecek başka bir kanıt sunmadı.

Binance Research’ün iddiası, borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun ifadeleriyle de aynı hizada. Geçen hafta Zhao, CNBC’ye Trump’ın Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik eleştirisinin endüstri için aşırı derecede boğa olduğunu söyledi. CZ, Trump’ın tweetlerinin halkı ve ana akım medyayı kriptoyu tartışmaya zorlayarak Bitcoin’in küresel profilini çarpıcı şekilde artırdığını söyledi.

CCN

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önde gelen Bitcoin borsası, piyasada bir ilke imza atıyor!

Önde gelen Bitcoin borsası, piyasada bir ilke imza atıyor!

Usta analist, Bitcoin’in Ağustos’u hangi seviye ile kapatacağını açıkladı

Usta analist, Bitcoin’in Ağustos’u hangi seviye ile kapatacağını açıkladı