Binance’de listeleneceği duyurulan TrueUSD, 1 doları aştı!

Binance’de listeleneceği duyurulan TrueUSD, yüzde 40 değer kazandı
Binance’de listeleneceği duyurulan TrueUSD, yüzde 40 değer kazandı

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bu sabah TrueUSD (TUSD)’yi listeleyeceğini duyurdu. Binance’de listeleneceği duyurulan TrueUSD, bu haber sonrasında 1 doları aştı!

Binance’de listeleneceği duyurulan TrueUSD, yüzde 40 değer kazandı

Dolara endeksli stablecoin olarak piyasaya çıkan TrueUSD, Binance’de listelenme haberinden sonra dolar karşısında yüzde 40’ın üzerinde değer kazandı. Binance, resmi internet sitesi aracılığıyla konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Binance, TUSD/BNB, TUSD/BTC ve TUSD/ETH işlem çiftleri için 18.05.2018 tarihinde işlemlerine başlayacak. Kullanıcılar artık ticaret için TUSD’ye yatırım yapmaya başlayabilirler. TUSD bir kararlılıktır. Değer 1 TUSD=1 USD olacak şekilde tasarlandı.

Kripto para ticaretinin neredeyse tamamı Bittrex ve Upbit borsaları üzerinden gerçekleşen TUSD, Binance’de listelenme haberiyle birlikte aniden USD’ye karşı değer kazanmaya başladı. CoinMarketCap verilerine göre, 1 TUSD’nin fiyatı 1,40 dolara kadar tırmandı. TrueUSD, 14 milyon piyasa değeriyle 1,05 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Sosyal medyada, dolara endeksli olan bir kripto paranın 1 dolar olarak kalması gerekirken, 1,40 dolara kadar çıkması ise ilginç olarak değerlendirildi.

Binance’de listeleneceği duyurulan TrueUSD, 1 doları aştı!
Binance’de listeleneceği duyurulan TrueUSD, 1 doları aştı!

TrueUSD (TUSD) nedir?

TrustToken varlık tokeni platformunun bir parçası olan TrueUSD, USD değerine getirilen bir Blockchain tabanlı sabit kota. TrueUSD sisteminde, ABD doları, tek bir şirket tarafından kontrol edilen bir banka hesabından ziyade, emanet anlaşmaları imzalayan çoklu güven şirketlerinin banka hesaplarında tutulur. Banka hesaplarının içeriği her gün yayınlanır ve aylık denetimlere tabidir.

Birisi online başvuru yoluyla TrueUSD almak istiyorsa, bir KYC/AML kontrolü geçirmesi gerekecek. Tamamlandığında, TrueUSD’nin güven şirket ortaklarından birine USD gönderebilir. Fonlar, güven firması tarafından doğrulandıktan sonra, API’leri TrueUSD akıllı sözleşmesine, 1 ila 1 oranında token çıkarmaya ve eldeki hesapla ilişkili Ethereum adresine göndermeye yönlendirecek.

Cüzdanda bir kez, tokenler bir arkadaşa transfer edilebilir veya ödeme olarak kullanılabilir. Token, fiatın (istikrar ve güven) avantajlarını kripto para birimlerinin avantajlarıyla birleştirilebilir (indirimli ücretler ve transfer süreleri). Kullanıcı ayrıca, gerçek ABD dolarını, TUSD tokenlerini akıllı şirket adresine geri göndererek, güven şirketini bilgilendirecek ve kullanıcının hesabına banka havalesi başlatacak şekilde kullanabilir.

En güncel haberleri Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance