in

Binance ticaret hacimleri düzenleyici baskıya rağmen artış yaşıyor

Binance ticaret hacimleri düzenleyici baskıya rağmen artış yaşıyor
Binance ticaret hacimleri düzenleyici baskıya rağmen artış yaşıyor

Kripto Para Haber – Binance ticaret hacimleri, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin kripto borsası üzerindeki baskısına rağmen Ağustos ayında %65 artış gösterdi.

Dijital varlık veri sağlayıcısı CryptoCompare tarafından hazırlanan bir rapora göre, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance aylık bazda işlem hacimlerinde %65 artış gördü. Bu artış, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin kripto borsası üzerindeki baskıyı artırmasına rağmen gerçekleşti.


Kripto para birimleri Ağustos ayında %18,3 yükselen Bitcoin ile zemin kazanırken, 5 Ağustos tarihinde Londra hard fork’unun ardından Ethereum %35,7’lik daha büyük bir artış gördü.

Ayrıca, Ethereum rakipleri Cardano ve Solana sırasıyla %110,2 ve %194,9 artarak önemli bir çıkış yaşadı.

Bu artış, NFT’nin yeniden canlanmasıyla birleştiğinde, ticaret hacimlerinde ve açık faizdeki katkı sağladı. Örneğin, en üst seviye spot hacimler Ağustos ayında %43,6 artarak 2.4 trilyon dolara yükselirken, 23 Ağustos tarihinde günlük maksimum işlem hacmi 104,8 milyar dolara kadar ulaştı ve Temmuz ayındaki ay içi en yüksek seviyeye göre %7,9 arttı.

CryptoCompare, diğer platformların yanı sıra coğrafya, yasal/düzenleyici değerlendirme, yatırım ve piyasa kalitesi gibi faktörlere dayalı olarak borsaları “üst düzey” veya “alt düzey” olarak sınıflandırır.

CryptoCompare’e göre, en üst seviye borsalar artık toplam spot hacminin %91,7’sini temsil ederken, Binance Ağustos ayında en büyük spot aylık hacmi işlem gördü ve aylık %65,2 artışla 751 milyar $’a yükseldi. Bunu 177,8 milyar dolar (%82,4 artış) OKEx ticareti ve 166 milyar dolar (%79,4 artış) Huobi Global izledi. BeQuant, Coinbase ve FTX ise sırasıyla 109 milyar dolar (%51,5 artış), 96,3 milyar dolar (%79,1 artış) ve 61,1 milyar dolar (%73,5 artış) ile işlem gördü.

Ek olarak, türev işlem hacimleri de Ağustos ayında %37,8 artarak 3.4 trilyon dolara yükseldi. Bu arada, toplam spot hacimler %40 artarak 2.6 trilyon dolara ulaştı. Şu anda toplam kripto pazarının %56,6’sını temsil ederken, Temmuz ayında %56,9’unu temsil ediyordu.

livemint


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sandbox fiyat analizi: SAND yüzde 20 düştü, şimdi ne olacak?

Sandbox fiyat analizi: Yüzde 20 düşen SAND için sırada yükseliş mi var?

Defi hack uyarısı: NowSwap, siber saldırıda 1 milyon dolar kaybetti!

Defi hack uyarısı: NowSwap, siber saldırıda 1 milyon dolar kaybetti!