in

Binance Smart Chain geçen ayki saldırılardan ne kadar kayıp bildirdi?

Hong Kong'dan Binance açıklaması: "Hisse tokeni için izinleri yok!"
Hong Kong'dan Binance açıklaması: "Hisse tokeni için izinleri yok!"

Kripto Para Haber – Binance Smart Chain (BSC) merkezsiz uygulamaları son haftalarda bir dizi flaş kredi saldırısına uğradı. Rekt tarafından toplanan verilere göre, son 30 gün içinde BSC, bu flaş kredi saldırılarından toplam 167 milyon dolar kaybetti.

Binance Smart Chain saldırıları yoğunlaştı

Mayıs ayı boyunca çok sayıda BSC veri uygulaması ihlal edildi ve flaş kredi saldırıları Binance Akıllı Zinciri (BSC) için çok büyük bir sorun haline geldi. Bu flaş krediler, insanlara herhangi bir teminattan vazgeçmeden kripto ödünç alma olanağı sağlıyor.


Flaş krediyi kullanan kişi, oracle’larla ilişkili merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarını istenen spot fiyattan satmak için tetikleme yönteminden yararlanıyor. Bazen bilgisayar korsanları, eksik likidite havuzlarını sifonlamak için flaş kredi uygulaması sırasında sahte ERC20’lerden ve diğer kötü niyetli yöntemlerden yararlanıyor.

Kısa süre içinde Pancakebunny, Belt Finance, Spartan, Fog Finance ve Burgerswap gibi projelerden fon çeken çok sayıda BSC flaş kredi saldırısı bildirildi.

En çok ve en az kim kaybetti?

Rekt’ten elde edilen istatistikler, Mayıs ayında 167 milyon dolarlık flash kredi saldırılarının BSC dapp’lerinden yararlandığını gösteriyor.

Pancakeswap, ilk raporlara göre toplam 200 milyon dolar kaybetti, ancak BSC dapp ekibi, bilgisayar korsanlarının yalnızca 114.600 BNB (45 milyon dolar) civarında çalmayı başardığını kaydetti.

Bearn, 11 milyon dolar yitirdi. Autoshark ise 740.000 dolar değerinde BSC tabanlı tokenlerin kaydırılmasıyla en az miktarda fon kaybeden taraf oldu.

Flash kredi saldırıları, çok çeşitli DeFi protokolleri için büyük bir sorun. ETH tabanlı protokol Bzx saldırıya uğradığından beri, bu yöntem bilgisayar korsanları arasında yaygın bir uygulama.

news.bitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum fiyat analizi: ETH'nin bir sonraki durağı neresi olacak?

Ethereum’a yatırım zamanı mı? Yapmak için 2, yapmamak için 1 neden!

VeChain fiyat analizi: VET için sıradaki hamle yükseliş mi olacak?

VeChain fiyat analizi: VET için sıradaki hamle yükseliş mi olacak?