in ,

Binance, Singapur’da işletme lisansı için başvuru yaptı

Binance, Singapur'da işletme lisansı için başvuru yaptı
Binance, Singapur'da işletme lisansı için başvuru yaptı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketinin Singapur’da işletme lisansı için bir başvuru gerçekleştirdiğini doğruladı. Asya ülkesinin bir ay kadar önce dijital varlıklarla uğraşan işletmeler için kapsamlı bir düzenleme başlattığı biliniyor.

İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası Binance, Singapur’da bir işletme lisansı almak için başvuru yaptı. Binance CEO’su CZ, Bloomberg ile yaptığı telefon görüşmesinde haberi doğruladı.

Daha önce başvurduk. Başvuruyu oldukça hızlı gönderdik. Binance’in Singapur ekibi yerel düzenleyicilerle yakın temas halindeydi ve her zaman açık fikirliydi.

Singapur kripto para sektörüne en çok düzenleme getiren ülkelerden

Singapur bu yılın başlarında 2019 Ödeme Servisi Yasasını (PSA) uygulamaya koydu. Esasen ülkede bulunan kripto para birimi ile ilgili tüm işletmeler ve borsalar gözetimde. Kara para aklama ile mücadele (AML) ve terörle mücadele (CTF) kuralları da bunlar için geçerli.

Bu nedenle, bu tür işletmelerin ülkede tam manasıyla kayıtlı olabilmek için önce kayıt yaptırıp daha sonra başvurmaları gerekiyor.

Singapur’un Yardım Yönetimi Direktörü Loo Siew Yee PSA’nın ödeme endüstrisi için ileriye dönük ve esnek bir düzenleme çerçevesi sağladığını söyledi. Ayrıca sisteme daha fazla emniyet getireceğini ve böylece güveni artıracağını ifade etti.

Binance büyüyor

Binance büyüme hamlelerini sürdürüyor. Çok sayıda yeni işlem çifti eklenen Binance Futures’un yanı sıra BNB/USDT kalıcı sözleşmesi de bu ayın ilk günlerinde başlatıldı. Kullanıcılar normal spot borsasında BNB’yi uzun tutmadan 50x’e kadar kaldıraçtan yararlanabiliyor.

Diğer yandan şirket, Rus rublesi için eşler arası (P2P) ticaret imkanı getirdi. Artık müşteriler borsadaki P2P platformunda ücretsiz işlem de yapabiliyorlar.

cryptopotato

Kripto para piyasalarında düzeltme hızlandı: Boğa piyasası sona mı erdi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
17 Şubat Ripple analizi: XRP fiyatı nereye gidiyor?

17 Şubat Ripple analizi: XRP fiyatı için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası

Bitcoin’in 2020’de tüm zamanlar rekorunu kırma ihtimali yüzde kaç?

BTC ile 40 kat kazanan ünlü TV sunucusundan çılgın Bitcoin tahmini