in ,

Binance, ödünç (lending) ürünlerinin dördüncü aşamasını duyurdu

binance lending
Binance, ödünç (lending) ürünlerinin dördüncü aşamasını duyurdu

Hacim değerleri dikkate alındığında dünyanın en büyük kripto para borsaları arasındaki Binance, ödünç verme (lending) ürünlerinin dördüncü aşamasını başlatmaya hazırlanıyor. Borsa, 16 Eylül 2019 tarihli resmi blog yazısıyla lansman tarihini, saatini ve biçimini ayrıntılı şekilde gösteren resmi bir duyuru yaptı.

Duyuruya göre, Binance Borç Verme Ürünleri’nin 4. aşaması, 18 Eylül 2019’da Türkiye saatiyle 09.00’da başlayacak. Bu lansman ile Binance, ödünç verme ürünlerini 14 günlük sabit dönemli kullanıcılar için uygun hale getirecek.

Kayıt süresi 19 Eylül 09.00’da (TSİ) başlayıp 19 Eylül 03.00 (TSİ) zamanına kadar devam edecek. Faiz hesaplama süresi ise 18 Eylül tarihinde başlayıp 2 Ekim saat 09.00’da (TSİ) son bulacak.


Faiz ödemelerinin süresi kredi vadesinin hemen ardından başlayacak ve abonelik formatı ilk gelene ilk hizmet esasına göre olacağı bildirildi.

Duyuruya göre, dördüncü aşamaya dahil edilecek dijital varlıklar; Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Ethereum Classic (ETC).

BNB’nin yıllık faiz oranı, 10 BNB lot büyüklüğü ile 500 BNB’lik bir bireysel yatırıma kadar yüzde 10 iken, 0.01 BTC lot büyüklüğü ile 20 BTC’lik yatırıma kadar yıllık faiz oranı, yüzde 3 olarak belirlendi. ETH ve ETC, sırasıyla 150 ETH ve 1.000 ETC bireysel sermaye miktarı, yüzde 6 ve yüzde 7 yıllık faiz alacak. Lot büyüklüğü ise 1 ETH ve 1 ETC olarak belirlendi. USDT ise 100 USDT lot büyüklüğü ile yıllık yüzde 10’luk bir faiz oranına sahip. USDT’nin bireysel yatırım sınırı ise 5.000.000’dir.

Ayrıca, Binance, kullanıcılara kolaylık olması açısından bu dijital varlıkların her biri için lot başına dönemlik faizin belirlendiği toplam aboneliğe sermaye sınırı koydu.

cryptonewsz

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kübalılar

Kübalılar, ABD yaptırımlarını aşma konusunda kripto paralara iyice alıştı

ek vergiler avrupa-bitcoin

Trump Avrupa mallarına ek vergi koyarsa Bitcoin gibi alternatif varlıklara talep artar mı?