in ,

Binance, merkezsiz bir NFT platformu başlatıyor

Binance'de büyük çekilme: 13.820 Bitcoin başka platformlara taşındı
Binance'de büyük çekilme: 13.820 Bitcoin başka platformlara taşındı

Kripto Para Haber – Ocak 2018’den itibaren işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance yeni bir girişimin eşiğinde. Binance, yakında “kreatörler, markalar ve taraftarları için NFT’lerin tüm yaşam döngüsünü kolaylaştırmak amacıyla” gözetimsiz, zincir üstü bir platform başlatacağını duyurdu. Yeni platformun adı “Featured by Binance.”

Bilindiği üzere NFT, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir.


Binance’ın NFT girişimi Featured by Binance CEO’sunun söylediğine göre, lansman sırasında platform, Binance’in marka ortaklarına yardımcı olmaya odaklanacak. Bu yardımın içeriği, “ortakların güçlü benzersiz anlatılarla NFT varlıklarını piyasaya sürmelerini kolaylaştırmak, bu varlıkların değişimini yapmak için bir takım market imkanları oluşturmak ve NFT kreasyonlarını sunmak, satmak ve sergilemek için yaratıcı araçlar geliştirmekten oluşuyor.”

Featured by Binance

Binance, NFT pazarının mevcut durumu hakkında şunları söylüyor:

Bu yeni moda teknolojiyi benimseyen içerik oluşturucuların ve hayranların herkesin kolayca kopyalanabilir dijital varlıklara neden anlamlı para harcayacağını umutsuzca anlamaya çalışan ana akım medya tarafından eşit oranlarda yönlendirildiğini gözlemlemek ilginç.

Her durumda, NFT Mayıs 2021’in başlarında zirveye ulaştı. Zirveleri gördüğü o zamandan beri daha az köpüklü seviyelere geri döndü. O zaman bile, NFT işlem hacimleri, neredeyse hiç kimsenin NFT’lerin ne olduğunu bilmediği önceki dönemden çok daha yüksek. Dijital ürünlerin bir sonraki evriminin blok zincirinde olacağına ve NFT’lerin bu dönüşüme yönelik ilk adım olduğuna inanıyoruz.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analist Elliot Wainman: "Kripto sektörü yok olmuyor, tüm ticareti istila edecek"

Kripto para birimleri: Nakitsiz topluma doğru yeni bir adım

Ford ve Honda, elektirikli araç üretiminde Blockchain teknolojisinden yararlanacak

Ford, elektrikli araç üretiminde Blockchain teknolojisini kullanacak