in

Binance kullanıcıları dikkat: Hesabını doğrulamayanlara yeni yaptırım geldi!

Binance kullanıcıları dikkat: Hesabını doğrulamayanlara yeni yaptırım geldi!
Binance kullanıcıları dikkat: Hesabını doğrulamayanlara yeni yaptırım geldi!

Kripto Para Haber – Binance, hesaplarını doğrulamayan kullanıcıların günlük kripto para çekim limitini 0,06 BTC’ye indirdi. Önceki limit 2 BTC idi.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, doğrulanmamış kullanıcılar için günlük para çekme limitlerini %97 oranında düşürdü.


Binance kripto para çekim limiti düşürüldü

Bugün borsa, Temel Hesap Doğrulamasına sahip hesapların günlük toplam değer olarak 0,06 BTC’ye (yaklaşık 2.200 dolar) kadar para çekebileceğini söyledi. Daha önce, limit 2 BTC (yaklaşık 75.000 dolar) olarak belirlenmişti.

Bir blog gönderisinde, borsa şunları duyurdu:

“Yalnızca Temel Hesap Doğrulamasını tamamlayan hesaplar için günlük para çekme limitleri 0,06 BTC olarak ayarlanacaktır.”

Değişiklik, yeni kullanıcılar için uygulandı ve mevcut kullanıcılar için 4 Ağustos ile 23 Ağustos 2021 arasındaki aşamalarda gerçekleşecek.

Temel Hesap Doğrulaması nedir?

Temel Hesap Doğrulaması ile Binance, kullanıcılardan resmi adlarını, adreslerini ve kişisel e-postalarını göndermelerini istiyor. Ancak bu ayrıntılar devlet tarafından verilmiş herhangi bir resmi kimlik veya belgeyle kontrol edilmiyor.

Günlük para çekme işlemlerine bir sınır uygulamak, kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetleri engellemek için çoğu kripto borsası arasında yaygın bir uygulama.

Buna karşılık, bir hesap tamamen doğrulandıktan ve bir kullanıcı kimlik ibraz ettikten sonra, her 24 saatte bir 100 BTC’ye (yaklaşık 3,7 milyon dolar) kadar para çekmelerine izin veriliyor. Bu sınırda herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Kara para aklama konusunda yeni önlemler kapıda

Temel doğrulama sınırının düşürülmesi, Binance’in insanların önceki günlük 2 BTC sınırını potansiyel olarak kötüye kullanmasını zorlaştırdığını ve dolayısıyla potansiyel yasa dışı faaliyet vakalarını azalttığını gösteriyor. Ayrıca kural Binance kullanıcılarının borsanın müşterini tanı (KYC) sürecini tamamlamadan kripto para birimlerinde işlem yapmasını zorlaştıracak.

Hareket, Binance’in KYC ve finansal raporlama kuralları eksikliği nedeniyle dünya çapındaki düzenleyicilerden çok fazla tepkiyle karşı karşıya kaldığı bir dönemde geldi. Önceki raporlar, Binance’in küresel kara para aklamayla mücadele (AML) düzenlemelerine uymadığı için incelendiğini öne sürmüştü.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselmeye devam edecek mi?

Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselmeye devam edecek mi?

ABD Senatöründen kripto para açıklaması: "Saldırılarda kullanılmasını engelleyeceğiz"

ABD Senatöründen kripto para açıklaması: “Saldırılarda kullanılmasını engelleyeceğiz”