in ,

Binance, her yerden lisans alacağını ve merkezler kuracağını açıkladı

Binance, her yerden lisans alacağını ve merkezler kuracağını açıkladı
Binance, her yerden lisans alacağını ve merkezler kuracağını açıkladı

Kripto Para Haber – Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın önde gelen kripto borsası Binance’in dünya çapında merkezlerini kurmayı planladığını açıkladı. Kripto borsasına karşı küresel düzenleyici incelemelerin artmasında sonra bu plan açıklandı. Şu anda Hong Kong, Tayland ve İtalya dahil olmak birçok ülkede düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kalıyor.

Changpeng Zhao şöyle söyledi:


Her yerde lisans sahibi olmak istiyoruz!

Binance daha önce benzer düzenleyici uyarıları ve bir merkeze duyulan ihtiyacı görmezden gelmişti. Kripto borsası, mevcut durumda artan baskıyı bir tehdit olarak görmüş olabilir.

Düzenleyiciler geçen ay, Binance’in genel merkezinin olmamasının endişe yarattığını açıklamışlardı. Changpeng Zhao, lisans almak için çalıştıklarını ve tüm sorunları düzenleyiciler ile birlikte düzelteceklerini söyledi. Kripto borsası yakın zamanda düzenleyiciler tarafından, kayıt olmadan veya gerekli izni almadan hizmet sunmamaları konusunda da uyarıldı.

Coinbase ve FTX gibi rakip kripto borsaları kullancı tabanları genişleti ve önemli ilerlemeler yaşadı. Binance ise birçok düzenleyici darbeleriyle karşı karşıya kaldı.

Binance geri kalacak mı?

Binance daha önce Malta’da ve daha sonra Cayman adalarında merkezi olduğunu iddia etmişti.  Kripto borsası daha sonra uyum sorunu yaşadı ve “kripto cenneti” olarak anılan yerlerden uzaklaştı.

Binance, geçen hafta küresel düzenleyicilerle arasını düzeltmek için birçok düzenleyici karar aldı. Yakın zamanda, yeni müşteriler için kaldıraç teklifini 125X’ten 20X’e düşürdü, aynısını önümüzdeki haftalarda mevcut müşteriler için uygulamaya söz verdi. Binance’in yüksek kaldıraç teklifi, düzenlenmemiş piyasalarda yatırımcıları yüksek riske soktuğu için düzenleyiciler tarafından sorun olarak gözüküyordu.

Changpeng Zhao, sanal bir zirve görüşmesi sırasında kripto borsasının bir sonraki CEO’sunun arayışı içinde olduğunu da açıkladı.

Changpeng Zhao konuyla ilgili şunları söyledi:

Şu anda tüm organizasyonu yönetecek güçlü bir mevzuat geçmişine sahip, güçlü bir uyumluluk geçmişi olan kıdemli bir kişi arıyorum. Bu kişi belki de yeni Binance CEO’su olur.

Ben bir teknoloji girişimcisiyim, şirketi dört yıldır yönetiyorum. Bu dönüm noktasından geçmemiz gerekiyor. Bu çabaya öncülük edecek en iyi kişi olduğumu düşünmüyorum. Bence çok güçlü bir düzenleyici geçmişi olan birine sahip olmak daha iyi olacak.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gözde altcoin Ripple (XRP) fiyat analizi - 27 Temmuz 2021

Gözde altcoin Ripple (XRP) fiyat analizi – 27 Temmuz 2021

Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselmeye devam edecek mi?

Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselmeye devam edecek mi?