in , ,

Binance Coin fiyat analizi: BNB için sıradaki hamle ne olacak?

Binance kullanıcıları dikkat: Hesabını doğrulamayanlara yeni yaptırım geldi!
Binance kullanıcıları dikkat: Hesabını doğrulamayanlara yeni yaptırım geldi!

Kripto Para Haber – Binance Coin, 2021’in ilk yarısını iyi geçirdi. Aralık 2020’de 40 dolar civarında işlem gören BNB, Mayıs ayında 693 dolarla rekor seviyelere ulaşmayı başardı. Bu, sadece 5 ayda %1.500’lük bir sıçramayı temsil ediyor. Meteorik yükselişi sırasında, BNB kendisini sürekli olarak ilk 5 sıralamada tutmayı başardı. 19 Mayıs’taki çöküş, BNB’nin yukarı yönlü gidişatını durdurmuş olabilir, ancak fiyat, geri çekilmeden bu yana istikrarlı bir şekilde toparlanıyor.

4 saatlik Binance Coin (BNB) fiyat grafiği


2 Mayıs’taki hızlı satın alma aşaması Binance Coin’i 420 dolara doğru iterken, sonunda satış baskısı patlak verdi ve kripto para birimini aylık en düşük seviye olan 210 dolara sürükledi. Bu, BNB toparlanma yoluna başladığında bir talep bölgesinin ortaya çıkmasına neden oldu. BNB, düzenli piyasa düzeltmelerine karşı bağışık olmasa da, 290, 370 ve 390 dolar gibi daha yüksek seviyelerde destek bulmayı başardı. Alt eğimli eğilim çizgisi, fiyatın daha yüksek dipler oluşturduğunu gösterdi, ki bu olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Ayrıca 420 ila 430 dolar arasındaki direnci temsil eden üst trend çizgisi ile oluşan yükselen bir üçgen var.

Binance Coin, yükselen bir üçgen içinde işlem görüyor. Bu genellikle yukarı yönlü kırılma gören bir model. OBV’nin yüksek dip seviyeleri, satın alma hacminin son iki haftadır yükselişte olduğunu gösteriyor. MACD de bir yükseliş geçişine yaklaşırken, azalan düşüş momentumunu gösteriyor.

RSI’nin yükseliş trendi BNB’nin fiyat hareketiyle de doğrulandı. Bunlar ani bir fiyat dalgalanmasının işaretleri olmasa da boğaların kontrolü ele geçirdiğini ve bir sonraki dönüşüme hazırlandığını gözler önüne seriyor. Geçilmesi gereken önemli bir bölge 430 dolar civarında. Bu alan, BNB’nin Nisan ortasındaki keskin geri çekilmesine destek sağladı ve hatta kısa süre sonra %25’lik bir ralliyi tetikledi. Aynı çizgi 19 Mayıs çöküşünden sonra da birçok kez vurgulandı. Başarılı bir kırılma, 500 dolara doğru %20’lik bir artış için kapıları açabilir.

19 Mayıs’tan bu yana Binance Coin piyasasında bir yükseliş hikayesi görüyoruz. 420 ila 430 dolar arasındaki genel direnç, fiyat daha yüksek dipler oluştururken birçok kez test edildi. Süreçte yükselen bir üçgen düzeni oluştu ve teknikler yukarı yönlü bir kırılmayı tercih etti. Yatırımcıların BNB daha yüksek bir zaman diliminde (günlük grafik) 50-SMA ile çakışan bir alan olan 500 dolara yaklaştığında pozisyonlarından çıkabileceği ifade diliyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin 13 hafta sonra yeniden 50.000 dolarda - BTC yükselişini ne tetikliyor?

Son çöküşten sonra açık pozisyonlar Bitcoin’de azaldı, Ethereum’da arttı

Çin merkez bankası Blockchain kullanarak 2.8 milyar dolar tahvil çıkarıyor

Çin, ekonomi ve yönetimde Blockchain’den yararlanmak istiyor