in ,

Binance Charity Vakfı, Birleşmiş Milletler (UNDP) ile ortaklık kuruyor

Binance Charity Vakfı Blockchain teknolojisi ile sosyal sorunlara çözüm getirecek
Binance Charity Vakfı Blockchain teknolojisi ile sosyal sorunlara çözüm getirecek

Binance Charity Vakfı (BCF), bugün Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile ortaklık kurduğunu açıkladı. İki kuruluş sosyal projeler üretmek için Blockchain teknolojisinde birlikte çalışacak.

Binance Charity Vakfı Blockchain teknolojisi ile sosyal sorunlara çözüm getirecek

Binance’in BCF’si UNDP’ye 1 milyon dolar katkıda bulunacak. Blockchain Charity Vakfı başkanı Helen Hai anlaşma hakkında şu açıklamaları yaptı:

Blockchain teknolojisinin sosyal sorunlara dönüştürücü çözümler getirerek, BM’nin finansman açığını hızlıca kapatacağını düşünüyoruz. UNDP ile birlikte çalışmak, yoksulluğu ortadan kaldırmak ve yoksulluğa maruz kalan ve yoksulluk içinde yaşayan milyonlarca insana refah getirmek demek. Bugün sosyal etki finansmanı sağlayarak, bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan ve hayırseverliği geliştirmek için UNDP ile ortaklık kurmaktan büyük onur duyuyoruz.

BM yeni anlaşma ile Asya ve Pasifik sorunlarına çözüm bulacak

Birleşmiş Milletler, Blockchain teknolojisinin programlarına getirebileceği faydalar konusunda çok olumlu. Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Asya ve Pasifik Bölgesel Bürosu Direktörü Haoliang Xu anlaşma konusundaki düşüncelerini şu sözlerle aktardı:

Blockchain’in gelişmekte olan ülkelerde çok yönlü bir etkisi olabilecek bir teknoloji olduğuna inanıyoruz. Bu anlaşma ile Blockchain teknolojisinin Asya ve Pasifik’teki en zorlu kalkınma sorunlarına çözüm bulabileceği için çok heyecanlıyız.

Blockchain Charity Vakfı, Binance borsasının bir kolu. Ayrıca TRON Blockchain tarafından destekleniyor. TRON’un kurucusu Justin Sun konuya yönelik  şunları söyledi:

TRON, dünya çapındaki endüstri liderleriyle SDG başarısına katkıda bulunmak için BCF ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyor.

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
SBI, S Coin ile mobil ödeme yapılabileceğini duyurdu

SBI, mobil ödeme için S Coin’i duyurdu

Ripple (XRP) finans dünyasında bile özellikleri ile fark oluşturuyor

Ripple’ın kurucu ortağı İnternet of Value’nin yaratılmasını anlatıyor