in

Binance, Afrika’daki hamlelerini hızlandırıyor: Ödüllü hackathon geliyor

BSC üzerinde gerçekleşen işlem sayısında büyük düşüş ne anlama geliyor?
BSC üzerinde gerçekleşen işlem sayısında büyük düşüş ne anlama geliyor?

Kripto Para Haber – Dünyanın en büyük kripto borsası şirketi Binance, Afrika’da “Binance Smart Chain Hackathon” etkinliği düzenleyeceklerini duyurdu. Şirket bu hamlesiyle bölgedeki Blockchain mühendislerini güçlendirmeyi planlıyor.

Türünün ilk örneği olacak

30.000 doların üzerinde ödül havuzuna sahip olan “Merkezsiz Afrika” isimli program, türünün ilk örneği olarak dikkat çekiyor.


20 gün boyunca devam edecek olan hackathon etkinliği, Afrika’daki gerçek sorunları çözmek için mühendisleri Binance Smart Chain (BSC) üzerinde hızlı bir şekilde Blockchain çözümleri oluşturmaya teşvik edecek.

Pazar günü yapılması planlanan etkinlikte tasarruf, borç verme ve borçlanma, borsalar, telif hakları ve kiralama, seçimler, kimlik yönetimi, arazi mülkiyeti ve NFT pazarlarını kapsayan DeFi ve NFT projelerinin geliştirilmesine odaklanılacak.

30 bin doların üzerinde ödül dağıtılacak

Katılımcılar teknoloji, yenilik, demo ve satış konuşmasının kalitesine dayalı olarak topluluk ve saygın bir jüri heyeti tarafından derecelendirilecek.

BSC Yatırım ekibi, sponsorlar ve genel topluluk tarafından sağlanan 30.000 doların üzerindeki ödül havuzu için rekabet etme şansına sahip olacaklar.

Katılımcılar ayrıca hackathon döneminde sınırlı sayıda NFT ve Binance Swag kazanma fırsatına da sahip olacak.

Binance, Afrika’ya önem veriyor

Ocak 2021’de şirketin CEO’su Changpeng Zhao, BSC üzerinde projeler inşa eden Afrikalı geliştiricilere 1 milyon dolar tahsis ettiği bir lansman etkinliği gerçekleştirmişti. Masterclass etkinliği tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Afrika’ya olan bağlılıkları ve Blockchain ekosisteminin büyümesi doğrultusunda Binance, Blockchain mühendislerini güçlendirmeye devam edeceklerini açıkladı.

Bu arada Binance destekli Endonezya merkezli kripto para borsası Tokocrypto bir halka arz planlıyor. Konuyla ilgili ayrıntıları buradaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Günlük Dogecoin fiyat analizimize ise buradan ulaşabilirsiniz. DOGE bugün oldukça hızlı yükseldi.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Saray'dan dikkat çeken kripto para basın açıklaması: "Analizi genişletiyoruz"

Beyaz Saray’dan dikkat çeken kripto para basın açıklaması: “Analizi genişletiyoruz”

Son çöküşe rağmen Bitcoin yine de 100 bin dolara ulaşabilir mi?

Bitcoin için 1 milyon dolarlık fiyat etiketi hayali: Çılgınlık mı gerçeklik mi?