in ,

Beyaz Saray danışmanı Tim Wu, milyonlarca dolarlık Bitcoin tutuyor

Beyaz Saray'ın eski etkili isimlerinden Scaramucci, Bitcoin tahminini paylaştı
Beyaz Saray'ın eski etkili isimlerinden Scaramucci, Bitcoin tahminini paylaştı

Kripto Para Haber – Net Neutrality (ağ tarafsızlığı) terimini türetmesiyle ünlü ABD hükümet danışmanı Tim Wu, kripto para birimlerine yatırım yapıyor. ABD’deki Ulusal Ekonomik Konsey üyesi Tim Wu, Bitcoin ve Filecoin’e sahip olduğunu açıkladı. Mali varlıklarının dörtte birini kripto para yatırımlarına yaptığını açılayan Wu, teknoloji ve rekabet politikası konusunda Başkan Biden’ın özel asistanı olarak görev yapıyor.

Joe Biden’ın Ulusal Ekonomik Konseyi’nde üst düzey bir yetkili olan Tim Wu, en son sunduğu finansal bildirimine göre 1 milyon ila 5 milyon dolar değerinde Bitcoin ve 100.000 dolar değerinde Filecoin’e sahip.


Tim Wu’nun Bitcoin yatırımları

ABD hükümetinin antitröst ve tamamlama politikaları danışmanı Tim Wu, Politico Pazartesi raporuna göre bir kripto para milyoneri. Wu kısa süre önce Bitcoin’de 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında ve Filecoin’de 100.001 ila 250.000 dolar arasında tuttuğunu ortaya koyan bir mali açıklama yaptı. Raporda, Bitcoin varlıklarının, varlıklarının en az %25’ini temsil ettiği ve net değerinin 4 milyon ile 11,5 milyon dolar arasında olduğu belirtiliyor. Wu, Kolombiya Üniversitesi’nde profesörlük ve New York Times için köşe yazarlığı yapıyor.

Kripto paraların 2017’deki boğa koşusu sırasında Wu, New York Times için Bitcoin’in “bir balon” içinde olduğunu ancak bir anlamı olduğunu yorumlayan bir fikir yazısı yazmıştı. Wu, Bitcoin dışında öncelikle Vanguard yatırım fonlarına ve “15.001 ila 50.000 dolar arasında altın külçelerine” yatırım yaptı. Ayrıca eşiyle birlikte Washington, D.C. ve Buenos Aires’te apartman daireleri var.

Wu; Amazon, Apple, Facebook ve Google gibi şirketlerin etkisine sesli olarak karşı çıktı ve antitröst yasalarını güçlendirmek için Kongre ile birlikte çalıştı. ABD Başkanı Joe Biden, Wu’yu bu yılın başlarında Ulusal Ekonomik Konsey üyesi olarak atadı. Wu, Başkan Biden’a ABD hükümetinin antitröst ve tamamlama politikaları konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Özellikle teknoloji endüstrisinde antitröst politikalarına öncülük ettiği 2011 ve 2012 yılları arasında Obama yönetiminde geçirdiği süre boyunca ün kazandı.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD’nin ünlü buz hokeyi kulübünden kripto para adımı

Polkadot, parachain slotları açık artırmaya çıkmaya hazır

Polkadot, parachain slotları açık artırmaya çıkmaya hazır