in ,

Bazı kripto para uzmanları bu rallinin tüm zamanların en yükseğini geçeceğine inanıyor… İşte nedenleri

Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?
Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı, yılın başından bu yana artıyor. Bu durumu değerlendiren bazı kripto para uzmanları düşüş eğiliminin bittiğini düşünüyor. Ve şu an ki boğa piyasasının iki yıl önceki tüm zamanların en yüksek rakamlarının geçileceğine inanıyorlar.

Ayı piyasası sona erdi mi?

Yılın başlangıcından bu yana, Bitcoin fiyatı yükselişe geçmiş durumda ve şu anda yıllık yüzde 115 değer kazanmış durumda. Piyasanın en büyük kripto parası, yeni yıla girerken ortalama 3.742 dolardan işlem görüyordu. Ancak şimdi Temmuz 2018’de kaydedilen en yüksek seviyeye olan 8.000 dolar bandını kazandı.

Bazı kripto para piyasa uzmanları artık ayı piyasasının sona erdiğini ve şu anda bir yükselişi temsil eden Boğa piyasasında olduğumuza inanıyor. Ünlü bir kripto para analisti olan Joseph Young, 16 aydır devam eden ayı piyasasına dayanan kripto paraların kendine gelmeye başladıklarını söylüyor.

https://twitter.com/iamjosephyoung/status/1128865286407446528

Bundan önce, kripto yatırım şirketi BKCM’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, kripto para alanı etrafındaki algının değiştiğini ve bunun BTC fiyatının daha fazla artması için bir temel olduğunu belirtti. Geçtiğimiz ay BTC’nin 6.000 dolara ulaşacağını ve lider kripto paranın birkaç hafta içinde bu seviyeyi de aşacağını ön görmüştü.

Bu boğa rallisi bir önceki ralliyi geçecek görüşleri var

Kripto topluluğu, ayı piyasasının bittiği konusunda hem fikir fakat bazı pazar uzmanları bu boğa koşusunun 2017’de yaşanandan daha yüksek olacağına inanıyor. İki yıl önce Bitcoin, yüzde 1.950’yle şaşırtıcı bir şekilde büyüdü. Bitcoin, 2017 yılına 974 dolardan başlamış ancak o yılın Aralık ayında 20.000 dolara kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Her ne kadar boğa rallisi etkileyici olsa da, CNBC’deki CRYPTO TRADER programına ev sahipliği yapan Ran Neuner, mevcut ralinin 2017 yılındaki yarışmayı geçeceğine inanıyor.

Başka bir Bitcoin destekçisi Tom Lee, CNBC’ye Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağına inandığını söyledi. Fundstrat Global Advisors’taki araştırma başkanı, bu son ralli için katalizörlerden birinin 13 Mayıs’ta başlayan ve 16 Mayıs’ta sona erecek olan 2019 Konsensus Haftası olabileceğine dikkat çekti.

Tom Lee’nin bu seferki rallinin daha büyük olacağına dair 4 nedeni var

Lee, dünyanın en büyük kripto para konferansı olduğunu belirtti. Bu yıl kripto topluluğunun daha kaliteli bir biçimde bir araya geldiğini görüyoruz çünkü orada daha az dolandırıcılık ve ICO var. Konsensus 2019’da her şey yolunda giderse, Kripto Kışının tamamen sona erebileceğini belirtti.

Tom Lee, Bitcoin’in dört ana sebepten ötürü tüm zamanların en yükseğini kaydedeceğinden emin. Bunlar; Çin ile ABD arasındaki ticaret gerginlikleri, BTC madenciliğinde yaklaşmakta olan halving, 10.000 dolar seviyesindeki en etkili nokta ve sektördeki olumlu gelişmeler. Lee’ye göre, bu dört faktör, bir önceki ralliyi geçecek olan başka bir boğa rallisine katkıda bulunacak.

Geçen yılın sonuna doğru 4.000 doların altına düşen Bitcoin, 2019’a etkileyici bir başlangıç ​​yaptı. Kripto para birimini çevreleyen artan ilgi ve duyarlılıkla birlikte, fiyatın daha da artmaya devam etmesi bekleniyor.

blokt

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
aura blockchain

Louis Vuitton ve Christian Dior gibi lüks markaların orijinalliği artık Blockchain ile kanıtlanacak

kripto para

Kripto paralar yeni güne nasıl başladı? Kripto pazarlarında sert düşüşler görülüyor!