in

Başka bir Bitcoin çöküşü kapı da mı? İşte bilmeniz gereken her şey

Bitcoin opsiyonlarındaki açık sözleşmeler tüm zamanlar rekoru kırdı!
Bitcoin opsiyonlarındaki açık sözleşmeler tüm zamanlar rekoru kırdı!

Fraktal bir oluşum, yakında Bitcoin fiyatında olası bir Mart tarzı çöküşe işaret ediyor. İkisi arasındaki benzerlikler esrarengiz bir durum ortaya koyuyor. Eğer aynı durum yaşanırsa, Bitcoin 10 bin dolar seviyesinin altına kolayca düşebilir.


Bitcoin son 24-48 saatte yükselmiş olsa da, en azından 11 bin 500 doların üzerine çıkana kadar henüz tam bir yükseliş göstermedi. Bu pump hareketi, fiyat eninde sonunda düştüğünde yatırımcıları tuzağa düşürmek için bir alıcı hilesi olabilir.

Bitcoin fiyatı ve Wyckoff birikim aşaması

Fraktallara değinmeden önce, bitcoin fiyatına nasıl bir etki yapacağı üzerinde durmak gerekiyor.

Şimdiye kadar, fiyat Wyckoff şemasını takip etti, ancak soru hala geçerli – “Yerel zirve neresi?”

Wyckoff’un birikim teorisine göre, bir düşüşün ardından fiyat birikim yapmaya başlayacak. Bu aşama aslında büyük yatırımcıların vadeli işlemlere ilgisinin arttığı yerdir.

Grafikte gösterilen long pozisyona göre 11 bin 245 dolar seviyesindeki yerel zirve; daha sonra, hedef başlangıçta ticaret için tasarlandığından, muhafazakar bir hedefti. Bu nedenle, yerel zirve 11 bin 500 dolar ile 11 bin 600 dolar arasında olabilir ve 11 bin 200 dolar seviyesinde ilk savunma hattı olarak hareket eder.

Fiyat yukarıda belirtilen yerel zirvelere ulaşırsa, fiyatın eski haline dönmesini ve düşmesini bekleyebiliriz. Bu durum Pandemik tarzı bir çöküşe benzer.

Fraktallar

Bir Twitter kullanıcısı olan Keshav Narla’nın işaret ettiği gibi, Mart 2020 çöküşünden önce bitcoin’i 9 bin dolardan 4 bin dolara düşüren bir fraktal bulunuyor. Korona virüsünün Mart çöküşünde oynadığı  rol büyük olsa da, bu sefer durum aynı olmayabilir.

Bu nedenle, bitcoin’in daha önce olduğu kadar düşmeyeceğini söylemek gerekiyor.

Alt kısım, 9 bin 645 ila 9 bin 995 dolar arasında değişen CME boşluğundan çok daha düşük bir seviye 8 bin 800 dolar seviyesi olabilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dev Bitcoin borsası Binance’e çalıntı kriptoları aklama davası – işte ayrıntılar

Lider Bitcoin borsası Binance’e çalıntı kriptoları aklama davası – işte ayrıntılar

Daha önceden 250 milyon dolarlık Bitcoin alan şirketten bir yeni alım daha

Daha önceden 250 milyon dolarlık Bitcoin alan şirketten bir yeni alım daha