in ,

Başarılı analist Bitcoin’de 100 bin dolar için tarih verdi!

Bitcoin yeniden 10 bin doları aştı! Bu kez kalıcı olacak mı?
Bitcoin yeniden 10 bin doları aştı! Bu kez kalıcı olacak mı?

Bitcoin ve kripto para birimi analisti Harold Christopher Burger’a göre, Bitcoin (BTC) önümüzdeki iki yıl içinde 100.000 dolara ulaşabilir. Bu değeri elde etmek için analist, Bitcoin’in 2021 yılına kadar altı haneli bir dijital varlık haline gelmesine yardımcı olacak bir güç yasası modelini kullanıyor.

Bitcoin 100.000 dolara ulaşabilir mi?

Analist yayınladığı bir Medium göndersinde, modelin uzun vadeli gelecekteki Bitcoin fiyatı ile ilgili geniş tahminler yapmalarına izin verdiğini söylüyor. Bunlardan ilki, Bitcoin’in fiyatının 2021’den sonra ve 2028’den önce para başına 100.000 ABD dolarına ulaşmasıdır. Analiste göre, 2028’den sonra, Bitcoin asla 100 bin doların altına düşmeyecek.  İkinci tahmin, Bitcoin’in fiyatının 2028’den sonra ve 2037’den önce 1.000.000 dolara ulaşacağını söylüyor. Bu yıldan sonra, fiyat asla 1 milyon doların altına düşmeyecek.

Buna ek olarak, yazar Bitcoin’in iki farklı grup arasında işlem gördüğünü görüyor. Biri, Bitcoin’in daha düşük fiyat seviyelerine yakın olacak ve bir tanesi daha yüksek tahminlerde olacak. Dahası, Bitcoin’in her iki grupta da eşit miktarda zaman harcadığını ve bunun yanında boğa ve ayı piyasası olabileceğini ima ediyor.

Analiste göre 2037’den sonra fiyat asla 1 milyon doların altına düşmeyecek

Analist bu blog gönderisinde şunları yazdı:

Uzun vadede, fiyatın gerçekten bu makalede belirtildiği gibi değişeceğinden eminim. Aslında, bu tahminlerin çok yüksek olmaktan ziyade çok düşük olmasının daha muhtemel olduğunu düşünüyorum: Bitcoin’in büyük şoklara karşı olumsuz yönde daha fazla potansiyeli olduğuna inanıyorum.

Bahsettiği şeylerden biri, Bitcoin fiyatının büyüme oranının yavaşladığı. Harold Christopher Burger tarafından kullanılan model, Bitcoin’in devam eden fakat yavaşlayan bir büyümesini öngörüyor. Buna ek olarak analist, bu sanal para biriminin fiyatında hala büyük oynaklık olduğunu tahmin ediyor.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bir Türk Bitcoin ve kripto para borsası daha kapanıyor!

Bir Türk Bitcoin ve kripto para borsası daha kapanıyor!

XRP boğalarına yaklaşıyor, 20 günlük MA geçildi ve daha ileri hareketler bekleniyor

Bıçak kemiğe dayandı: XRP yatırımcıları Ripple’ı uyarıyor