in , , ,

Bank of America, Bitcoin vadeli işlemlerini başlatıyor!

Bank of America, Bitcoin vadeli işlemlerini başlatıyor!
Bank of America, Bitcoin vadeli işlemlerini başlatıyor!

Kripto Para Haber – Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci bankası olan Bank of America (BoA), bazı müşterilerinin Bitcoin vadeli işlemlerine imkan tanıyabileceğini açıkladı. Bankanın alana yönelik olumsuz düşünceleri göz önüne alındığında, bu karar kripto lehine bir adım.

Raporlara göre, banka vadeli işlemlerde yer alan daha büyük marj nedeniyle bu kararı verdi. Bu tür bir alım satımın gerçekleşmesi banka için iş fırsatı olarak çok kazançlı kâr marjı sağlayacak.


Bank of America’nın yalnızca belirli müşterilere BTC vadeli işlemleri gerçekleştirmesine izin vereceği söylendi. Raporlara göre, kripto pazarına erişmek için kurulmuş birkaç hesabın işlem yapmış olduğu anlaşılıyor.

Bank of America kripto paraları araştırmak için ekip kurmasından kısa bir süre sonra bu kararı aldı. Raporlara göre, bankanın küresel teknoloji uzmanı ekibinden eski başkan Alkesh Shah’ın araştırma ekibine başkanlık edecek.

Araştırma ekibinin kurulması, bankanın küresel araştırma başkanı Candace Browning’in bir notuyla aynı zamanda ortaya çıktı.

Browning’in notunda şöyle diyor:

Kripto paralar ve dijital varlıklar, en hızlı büyüyen gelişen teknolojiden biri oldu. Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blockchain uzmanlığımız sayesinde düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız.

Ekip, araştırmalarını yürütürken bankanın sabit gelirli, küresel para birimleri ve emtia araştırmaları başkanı Michael Maras’a rapor verecek.

Diğer kurumlar BTC vadeli işlemlerine izin veriyor

Banka BTC vadeli işlemlerine erişime izin vermekle (veya denemeye çalışmakla), diğer kurumlarla aynı şeyi yapmış olacak. 2021 yılında Bitcoin işlemlerine izin veren kurumların sayısı artmaya devam ediyor.

Son zamanlarda VanEck, ABD’ye yeni bir BTC vadeli işlem stratejisi için tasarı sunmuştu. Yapılan başvurular arasında en yenilerinden biri oldu. VanEck, kripto alanının en eski borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcılar arasında yer alıyor. Buna rağmen SEC, VanEck’in hem BTC hem de Ether (ETH) ETF’leri için başvurularını onaylayıp onaylamama kararlarını erteledi.

Diğer ETF sağlayıcısı olan Teucrium, Mayıs ayında benzer bir plan yaptı.

Diğer kurumlar BTC vadeli işlemlerinde daha başarılı oldu. Başarılı olan kurumlardan biri Goldman Sachs. Çok uluslu yatırım bankası, Haziran ayında Galaxy Digital ile birlikte Bitcoin vadeli işlemlerine başladı. Aynı zamanda ETH vadeli işlemleri ve seçenekleri sunmayı planladıklarını da açıkladı.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nifty’s Inc. yeni NFT platformu oluşturmak için Warner Bros ile anlaştı

Elon Musk’ın profil resmindeki Dogecoin detayı coine hareket getirdi