in

Balkanlar ısınıyor! Kripto para birimleri bölgede popülerlik kazanıyor

Balkanlar ısınıyor! Kripto para birimleri bölgede popülerlik kazanıyor
Balkanlar ısınıyor! Kripto para birimleri bölgede popülerlik kazanıyor

Çeşitli Balkan ülkeleri, bölgeye büyük bir finansal devrim getirme beklentisiyle kripto para birimlerini araştırıyor. Balkan kripto para dünyasında çalışan az sayıdaki kişinin, bölgenin ekonomik senaryosunu başarılı bir şekilde dönüştürebilmeleri halinde büyük faydalar elde edebilecekleri ifade ediliyor.


1990’lardaki hiperenflasyon, halkı merkez bankalarından ve devlet kurumlarından soğuttu

Dijital ödemelerin tutarlı artışı, doğru yönde atılmış bir adım olarak görülüyor. Alternatif ödeme mekanizmalarının büyümesi, kripto paralar için verimli bir zemin oluşturuyor. Örneğin, eski Yugoslav ülkelerinin 1990’ların hiperenflasyon dönemine dair kötü hatıraları var ve bu nedenle vatandaşlar devlet kurumlarına ve merkez bankalarına güvenmiyor. Böyle bir ortam, kripto paraların tanıtımı ve yükselişi için oldukça elverişli olabilir.

Sansür edilmesi oldukça zor olan kripto para birimleri, geleneksel finansal sistemlere göre çok sayıda avantaj sunuyor. Sırbistan Bitcoin Derneği’nden Arvin Kamberi, sanal ödemelerin özellikle pandemi aylarında muazzam bir şekilde artacağından emin olduğunu belirtti. Düşük elektrik maliyeti sayesinde bölge halihazırda iyi bir kripto madenciliği endüstrisine sahip. Son zamanlarda, Balkan kripto para birimi alanı, dijital varlık ve kripto ödemeleri cephesinde de ilerlemeye başladı.

Sırbistan, Slovenya, Bulgaristan ve Hırvatistan sıkı çalışıyor

Sırbistan, merkezsiz finansal teknolojilerin optimum büyümesini sağlamak için kripto yasası çıkarımlarını araştırıyor. Ülke sağlam bir kripto ticaret sektörü kurmak istiyor. Slovenya ayrıca kripto mevzuatlarının modalitelerini de çalışıyor. Ülke kripto dostu alışveriş ve perakende satış noktalarına sahip.

Bulgaristan merkezli bir kripto girişimi olan Colibra, havayolunda yaşanan rötarlarıiçin turistlere Bitcoin tazminatı sunuyor. Hırvatistan’daki Sveta Nedelja kasabası, kısa süre önce alışveriş yapanların kripto para birimlerinde ödeme yapabilecekleri bir ödeme sistemini açıkladı. Popüler bir Blockchain platformu olan Telos, gayrimenkul tokenasyonu için Hırvatistan’ın Katalyo dApp platformuyla ortaklık kurdu.

Kripto para ve blok zinciri birlikte gelişiyor

Telos Blockchain’den Douglas Horn, emlak tokenleştirmesinin büyük temettü faydaları elde etmeye ve kira gelirine yardımcı olduğunu söylüyor. Telos’un geliştiricilerin ücretsiz, anında ve şeffaf tokenli sistemlerden yararlanmasına yardımcı olan çözümler yarattığını da ekliyor. Ekonomiye daha fazla değer katmak için merkezsiz ekonomi sistemleri ve veri depolama çözümleri üzerinde çalışıyor.

Sektör uzmanları, Balkan kripto para potansiyelinin yükselişi konusunda iyimser. Hem blok zinciri hem de kripto para teknolojileri, bölgenin finansal ekosistemini dönüştürme ve bölgeyi komşu Avrupa ülkeleriyle aynı seviyeye getirme potansiyeline sahip.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Eylül Litecoin fiyat analizi: LTC için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

19 Eylül Litecoin fiyat analizi: LTC için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

Şok: Rusya, Binance web sitesini kara listeye aldı!

OKEx CEO’sundan iddia: “Binance ‘şüpheli’ DeFi tokenlerini listeliyor!”