Balinalar üç saatten az bir zamanda 532 milyon dolarlık Bitcoin taşıdılar

Balinalar üç saatten az bir zamanda 532 milyon dolarlık Bitcoin taşıdılar
Balinalar üç saatten az bir zamanda 532 milyon dolarlık Bitcoin taşıdılar

Bugünün ilk saatlerinde, Bitcoin 12.800 dolara kadar yükseldi. Bu dalgalanma sayesinde kripto pazarındaki faaliyet seviyesi yükseldi. Üst düzey faaliyetle birlikte, üç saat içinde bilinmeyen cüzdanlardan yarım milyar doların üzerinde değerle BTC balinaları harekete geçti.

Büyük Bitcoin hareketleri

8 Temmuz 2019’da, büyük kripto transferlerini izleyen bir Twitter botu olan Whale Alert, bazı trader’ların sadece üç saat içinde 532 milyon dolar tutarında birkaç Bitcoin transferi yaptıklarını belirtti. Bu transferlerin çoğunun kaynağı bilinmiyor ve borsalardan yapılmadı (Huobi hariç). Bu nedenle, fonlarını soğuk hava deposuna taşıyan bir borsa olduğu söylenemez.

Öte yandan, bu gibi transferlerden ikisi, transferlerin arkasındaki bireylerin piyasaya 116 milyon dolar değerinde 9.792 BTC bırakabileceği izlenimini veren kripto para borsalarına (Bitfinex & Huobi) yapılmıştır.

Binance hacker’larıda hareket halinde

Spesifik olarak, transferler 4.979 BTC, 4.983 BTC, 4.995 BTC, 5.000 BTC, 5.000 BTC, 5.000 BTC, 5.000 BTC, 4.500 BTC ve 4.792 BTC’dir. Bunların her biri şu anda 56 milyon dolar ile 59 milyon dolar arasında değer olarak değişiyor.

Aynı şekilde, Balina Uyarısı, Binance’den çalınan Bitcoin’in bir kısmının hareketini bildirdi. Mayıs ayında, Binance’ten 40 milyon dolarlık Bitcoin çalındı. Bugün itibariyle, çalınan fonların biriktirildiği cüzdandan sırasıyla 8 milyon dolar (706.1 BTC) ve 11k dolarlık (1 BTC) iki hareket tespit edildi.

Zycrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir