in , ,

Bakkt işlem hacimleri ve açık pozisyonlarında son durum

Bakkt
Bakkt işlem hacimleri ve açık pozisyonlarında son durum

Bitcoin Vadeli İşlemler Piyasası Bakkt, kurumların dünyanın en büyük kripto para birimini satın alma yeri olma amaçlıydı. Ancak, uzun süredir beklenen açılışının yapıldığı gün Bitcoin sert bir şekilde düştü. Bu sadece Bakkt lansmanının Bitcoin’in fiyatı ile hiçbir zaman ilişkili olmayacağına inanan bazılarının görüşünü güçlendirdi.

Ancak kötü bir başlangıca rağmen, Bakkt, platformdaki işlem hacminin 25 Ekim 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10,3 milyon doları yakalamasının ardından hız kazandı. Bakkt platformunun her geçen gün daha fazla kullanılmasıyla, 25 Ekim ATH’si de kısa sürede geçildi ve 8 Kasım 2019’da en yüksek işlem hacmi olan 15,63 milyon dolar seviyesi görüldü.

18 Kasım’da Skew markets pazardaki yükselen hacmi vurguladı. Bununla birlikte, piyasadaki açık pozisyonların azaldığını belirtti.

Source: Skew

İşlem hacminden bağımsız olarak, Açık pozisyonlar, 7 Kasım’da 2,5 milyon dolarlık bir ATH bildirdikten sonra düşmeye başladı. Bahsettiğimiz açık pozisyon, işlem günü sonunda piyasa katılımcıları tarafından tutulan Vadeli İşlem sözleşmeleri sayısı olarak tanımlanabilir. Daha yakından bakıldığında, daha fazla katılımcının sözleşme süresinin dolduğu veya piyasadan çıkan insanların olduğu şeklinde yorum yapılabilir.

Piyasaya sunulduktan yaklaşık bir ay sonra, 24 Eylül – 22 Ekim arasında, Bakkt’da ortalama hacim 700.000 doların altında kaldı. Ancak 23 Ekim tarihinde Bakkt, BTC’nin fiyatı 7.400 doların altına düştüğünde 640 adet alım satım yaptı. Bu, Bakkt’ı tekrar rayına soktu ve ilk ATH’sini 4.8 milyon dolara çıkardığını bildirdi. Kripto para borsası Interdex CTO’su, AMBCrypto’ya Bakkt’ın hacmini başka yerlerden alabileceğini ve arbitraj yapan kimselerin Bakkt’ın sözleşmelerini kullanarak daha fazla işlem yapabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta açık pozisyonlar, 1,09 milyon dolara kapanırken, işlem hacmi 8,66 milyon dolara yükseldi.

ambcrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
BTC fiyatı

BTC fiyatı kritik noktadayken analistler Bitcoin’de 7.400 dolar kırılımına dikkat çekiyor

Silk Road kurucusundan “akıllara zarar” Bitcoin tahmini!

Bir analiste göre Bitcoin fiyatı yakında 50 bin dolara ulaşabilir: Peki nasıl?