in , ,

Axie Infinity (AXS) yeni SafeMoon olur mu? Yoksa proje sürdürülebilir mi?

Axie Infinity (AXS) yeni SafeMoon olur mu? Yoksa proje sürdürülebilir mi?
Axie Infinity (AXS) yeni SafeMoon olur mu? Yoksa proje sürdürülebilir mi?

Kripto Para Haber – Pokemon, Fortnite ve Axie Infinity, oyun topluluğu içinde büyük bir heyecan yaratan projeler olarak sayılabilir. Pokemon ve Fortnite ana akım mobil ve bilgisayar oyunu ekonomisini temsil ederken, Axie Infinity, bu ikisinden farklı olarak yeni bir oyuncu topluluğunu kendine çekmeyi başarıyor. Axie’nin başarısı ve tokeninin dikey fiyat artışı, özellikle mevcut piyasa durumu göz önüne alındığında, dikkatleri üzerine çeken bir durum oluşturuyor.

Rakipsiz bir NFT Oyunu

Blockchain kullanım alanlarının çeşitlenmesi, geliştirici endüstrisinde oyunun kurallarının yeniden yazılmasına yol açıyor. NFT’ler oyun sektöründeki payını her geçen gün artırıyor. Buna somut bir örnek, NBA Top Shots’ın sadece Mart ayında 1,5 milyon platform satışı yapması gösterilebilir. NFT’lerle ilgili rakamlar biraz abartılmış olsa da daha önce bir ticaret hacminin olmaması, NFT’lerin sürekli kendini geliştirme aşamasının daha çok vurgulanmasını sağlıyor.


Axie Infinity, NFT oyununu milenyum ve Z Kuşağı kültürüne göre modelledi. Kullanıcıların mevcut toplumsal mücadelelerini destekleyen benzersiz kazan-kazan oyunuyla bilinirliğini artırmaya devam ediyor. Kazanmak İçin Oynat videosu, Axie Infinity’nin toplumsal ve ekonomik baskıların yoğun olduğu bu dönemde finansal özgürlüğün nasıl güçlendirileceğine dair umutlar veriyor.

Axie Infinity’nin arkasındaki protokol, 2021’de %10,000 gibi devasa bir getiri kaydetti. Buna karşılık, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paralar bugüne kadar sırasıyla sadece %33 ve %213 artış elde etti. Veriler, oyunun günlük 350.000’den fazla aktif kullanıcı tarafından oynandığını gösteriyor. Bunlar, Blockchainoyun sektörünü cesaretlendiren rakamlar.

Axie sürdürülebilir bir büyümeye sahip mi?

Aşırı abartılmış projeler genellikle aşırı değerli fiyat tahminlerinin oluşmasına neden olur. Bunun en yakın örneği SafeMoon iken geçmişte de manşetlere konu olan birçok abartılı kripto projeleri gördük. Bu projelerde agresif yükseliş ivmeleri gördü ancak sürdürülebilirlik konusunda sorun yaşadılar.

Cantering Clark ve diğer üretken tüccarların vurguladığı gibi, yüksek yukarı yönlü momentum sağlıklı bir fiyat düzeltmesine yol açıyor. Ek olarak, yüksek getirili finansal ödüller, genellikle daha önce piyasaya sürülen piramit şeması projelerini anımsatıyor.

Axie Infinity’nin mekaniğine bakıldığında dolandırıcılık olarak görülenlerden önemli ölçüde farklılıklar olduğu görülüyor. Temel amacı, fiyatı “güvenli bir şekilde yükseltmek” ve amacı bir hayır kurumu geliştirmek olan SafeMoon’un aksine, Axie Infinity sağlam bir iş modeli ortaya koyuyor.

Jeff Dorman’ın belirttiği gibi, Axie Infinity zaten tanımlanmış bir hedef ile “özel sermayeli, gerçek bir iş modeline ve hızla artan gelirlere sahip bir ana şirkete” sahip. AXS tokeni basmanın çoğunlukla şirketin büyümesine yardımcı olmak için bir önyükleme yöntemi olduğunu vurguluyor.

Ek olarak, Vikram Subburaj’ın vurguladığı gibi, Axie Infinity “bir kripto para biriminden çok daha fazlası” ve gelişmekte olan ekonomilerden insanlara somut değer sağladığını vurgulamakta. Ayrıca, Axie Infinity’nin hızlı gelen başarısı, Ethereum’dan daha düşük fiyatlarla daha hızlı işlemler sağlayan kendi Ronin yan zincirlerine geçişlerine de bağlanabilir.

Diğer yandan

  • Axie’nin şişirilmiş fiyatı, yükseliş farklılığına rağmen sağlıklı bir fiyat düzeltmesine yol açabilir.
  • AXS için yıllıklandırılmış kalıcı fonlama oranı %42,92’dir ve bu, token etrafındaki düşüş eğilimini gösterir.
  • Axie Infinity, oyuncuların oyuna katılabilmeleri için 3 Axies takas etmesini ister.

Axie Infinity, Bitcoin’deki düşüşe rağmen absürt kârlar yayınlayarak piyasayı şaşkına çevirdi. Token Terminali’nden alınan verilere göre, şirket, Axie işlemi başına %4,25 alan protokol sayesinde, son 30 günde toplam 166,6 milyon dolar ile en yüksek gelire sahip en iyi dApp performansına sahip.

Diğer yandan son veriler, NFT pazarının Mayıs zirvesinden bu yana %90 azaldğını gösteriyor. İşlemlerin yüksek fiyatlı NFT’lerden yüksek hacimli daha düşük değerli işlemlere döndüğünü belirtmekte fayda var. Buna ek olarak, bu düşük fiyatlı NFT işlemleri, Axie Infinity’nin Mark Cuban’dan aldığı ve projeyi 7,5 milyon dolarlık yeni A Serisi fonla desteklediğine atfedilebilir.

dailycoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin'in yasal durumu El Salvador'da 'para kaosuna' neden oluyor mu?

Moody’s, Bitcoin’i yasallaştıran El Salvador’un notunu düşürdü!

Malezya hükümetinden Binance’e ban!: Ağustos ortası son

Malezya hükümetinden Binance’e yasaklama! Ağustos ortası son