in ,

Avustralya’nın gençleri kripto için gayrimenkul yatırımından vazgeçiyor

Avustralya Eyaleti politikacıları Bitcoin
Avustralya Eyaleti politikacıları Bitcoin’e yatırım yapıyor

Kripto Para Haber – Genç Avustralyalılar artık dijital varlık yatırımlarını gayrimenkul yatırımlarına veya bankalarda nakit biriktirmeye tercih ediyor. Aynı zamanda, iki milyona yakın Avustralyalı genç önümüzdeki 12 ay içinde, dijital para birimleri satın almayı planlıyor. YouGov tarafından yapılan ve Kraken kripto borsası tarafından yaptırılan yakın tarihli bir anketin sonuçları bu şekilde.

Bulgulara göre, X kuşağının %31’i (60’ların ortası ile 80’lerin başı arasında doğanlar) ve Z kuşağının %24’ü (90’ların sonu ile 2010 arasında doğanlar) kripto yatırımını gayrimenkul satın almaya daha iyi bir alternatif olarak görüyor. Y kuşağının (80’lerin başı ile 90’ların ortası arasında doğanlar) %22’si bankalarda nakit biriktirmek veya emlak almak yerine kripto para satın almayı tercih ediyor. Bu veriler, ülkedeki yükselen emlak fiyatlarının ardından geliyor ve bu da genç nesli diğer yatırım biçimlerine bakmaya teşvik ediyor.


Kraken’in Avustralya merkezli genel müdürü Jonathon Miller, ülkedeki kripto talebinin çoğunun genç nesilden geldiğini söyledi. Miller raporda, “Avustralyalılar hala yatırıma karşı bazı muhafazakar tutumlarını sürdürüyorlar” dedi.

“Mülkiyet kültürel bir norm ve çoğu yatırımcının istek listesinde üst sıralarda yer aldı, ancak satın alınabilirlik bir sorun olmaya devam ettikçe, daha fazla gencin servetini büyütmek için başka seçenekler aradığını görüyoruz.”

Her beş gençten biri, kriptonun bir ev veya mülk yatırımı için tasarruf etmelerine yardımcı olabileceğini söyledi. Aynı sayı, kriptoya yatırım yapmak için emeklilik bakiyesini kullanabileceklerini söyledi. Y kuşağının %35’i emeklilik birikimlerini kripto para satın almak için kullanmayı umuyor.

Yüzde 21’lik kesim çoktan kripto para satın aldı

Ankete katılan 1.027 Avustralya vatandaşının yüzde 21’i şimdiden dijital para birimleri satın alıyor. Anket, Y kuşağının yüzde 34’ünün ve Z kuşağının yüzde 32’sinin halihazırda kripto para satın aldığını ortaya çıkardı. Ayrıca, her 5 Avustralyalıdan 1’i halen kriptoya sahiptir. Önümüzdeki yıl dijital varlık satın almayı planlayanların çoğu erkekler. Önümüzdeki yıl dijital para birimlerine daha fazla yatırım yapmayı planlayanların %47’si 100.000 dolardan fazla kazanırken, %24’ü 99.000 doların altında kazanıyor.

zycrypto

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analistler, Bitcoin’in 20.000 dolara inebileceğini söylüyor: Peki neden?

Analistler, Bitcoin’in 20.000 dolara inebileceğini söylüyor: Peki neden?

2021 Haziran ayında göze çarpan 3 kripto para

2021 Haziran ayında göze çarpan 3 kripto para