Avrupa futbol devi, artık Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul ediyor

Avrupa futbol devi, artık Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul ediyor
Avrupa futbol devi, artık Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul ediyor

Portekizli futbol takımı Benfica,  hem Bitcoin ve Ethereum’u (ETH) maç biletleri ve kulüp ürünleri için kabul etmeye başladı. Bu özellik, dijital para birimi ödemeleri ağ geçidi olan UTRUST ile işbirliği yaparak mümkün oldu. UTRUST’ın kendi UTK tokeni de kabul edilecek.

Avrupa futbol devi Benfica, artık Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul ediyor!

Futbol, ​​yaygın olarak kullanılan bir spor ve bu hamle, kripto para birimleri için benimsenmeyi arttıracak. Benfica’nın 14 milyondan fazla hayranı var ve Portekiz’in en başarılı futbol kulüplerinden biri. Portekizli futbol takımı konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

UTRUST’ın çekirdek teknolojisi, Benfica’nın klüp piyasadaki dalgalanmalardan korunurken artan güvenlik ve kripto para birimi ödemelerinin kolaylığından faydalanmasını sağlayacak. Ayrıca, işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltacak ve uygunsuz kredi kartı geri ödemelerini ve sahte ödemeleri ortadan kaldıracak.

Dev Avrupa futbol kulübü, ilk defa kriptoları düzenli ödeme olarak kabul ediyor

Benfica CEO’su Domingos Soares de Oliveira, ortaklığı kutladı ve şunlaı söyledi:

SL Benfica’nın tarihinde heyecan verici bir gün, çünkü kripto para ödemelerini kabul etme kararımızı açıklıyoruz. Taraftarlarımız Benfica’yı eşsiz ve özel bir kulüp haline getiriyor ve destekçilerimizin çoğunun ilk önce dijital kullanıcılar olduğunu biliyoruz, bu yüzden yeni teknolojilerin benimsenmesi ve destekçilerimize en iyi çevrimiçi deneyimi sunma konusunda eğrinin önünde olmak istiyoruz. UTRUST ile olan bu ortaklığın e-ticaret stratejimizin gelişiminde ortaya koyduğu olanaklar konusunda çok heyecanlıyız ve ilk kripto para birimi ödememizi kabul etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Bu, büyük bir Avrupa futbol kulübünün ilk defa kripto para birimlerini düzenli ödeme olarak kabul ettiğini gösteriyor.

İnvestinblockchain

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir