in ,

Atık kömürle Bitcoin madenciliği yapan şirket Nasdaq’ta listelenmek için başvuru yaptı!

Atık kömürle Bitcoin madenciliği yapan şirket Nasdaq'ta listelenmek için başvuru yaptı!
Atık kömürle Bitcoin madenciliği yapan şirket Nasdaq'ta listelenmek için başvuru yaptı!

Kripto Para Haber – Atık kömürle çalışan Bitcoin madenciliği şirketi Stronghold, Nasdaq’ta 100 milyon dolarlık halka arz için SEC’e bir S-1 formu gönderdi.

Bitcoin madencilik şirketinden SEC’e başvuru

Bitcoin madencilik şirketi Stronghold Digital Mining, 100 milyon dolarlık bir halka arz (IPO) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvurdu. Firma, Nasdaq Global Market’te A Sınıfı hisse senedini SDIG kodu altında listelemeyi planlıyor.


Stronghold, Pennsylvania’da düşük maliyetli bir güç rejenerasyon tesisi işleten dikey olarak entegre bir Bitcoin madenciliği şirketi. Şirketin iş modeli, kömür atıklarını Bitcoin madenciliği yoluyla doğrudan değere dönüştürmeye odaklanıyor.

Atık kömür nedir?

Yağmur veya kar, kükürt açısından zengin atık kömür yığınlarıyla karşılaştığında, Pennsylvania’daki en büyük su kirleticisi konumuna geliyor ve atık kömür asidi maden drenajı (AMD) oluşturuyor. AMD daha yakındaki akarsuları ve nehirleri kirletiyor, sonuç olarak su yaşamını tehdit ediyor.

Stronghold, atık kömürü Bitcoin çıkarmak için güce dönüştürerek, AMD’nin daha önce zarar verdiği coğrafi alanların kullanılabilirliğini geri kazanmaya çalışıyor. Haziran ayında Stronghold, iki özel hisse senedi yerleşiminde 105 milyon dolar topladı ve madenciliği yapılan her bir BTC için yaklaşık 200 ton atık kömürü ortadan kaldırdığını iddia etti.

Stronghold şu anda toplam hash oranı kapasitesi saniyede 85 petahash (PH/s) olan yaklaşık 1.800 bitcoin madencilik teçhizatı işletiyor. Firma, büyük çoğunluğunun 2021’de teslim edilmesi planlanan 27.300’den fazla ek madencilik donanımı satın almak için tedarikçilerle üç anlaşma imzaladı.

bitcoinmagazine


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı!

Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı!

Finans gurusundan şok Bitcoin tahmini ve altın kıyaslaması!

Finans gurusundan şok Bitcoin tahmini ve altın kıyaslaması!