in ,

Arjantin kötü giden ekonomisi ile Bitcoin’e olan yatırımları arttırıyor

Bu ülkede Bitcoin fiyatı 2 bin dolarlık bir primle ticaret yapıyor
Bu ülkede Bitcoin fiyatı 2 bin dolarlık bir primle ticaret yapıyor

Arjantin, Venezuela ile aynı gemide olmasa da, artan ekonomik baskı, peso değerini korumak için daha fazla yatırımcıyı Bitcoin’e yönlendiriyor.

Arjantin kuraklık sebebiyle zor günler yaşıyor

İkinci çeyrekte Arjantin’in ekonomisi %4 oranında küçüldü ve hükumet ekonominin yıl sonuna kadar %2,4 oranında daralmasını beklediğini belirtiyor. 2018’in başlarında yaşanan kuraklık, ekonomik gerilemenin nedenlerinden biri olarak nitelendiriliyor. Sonuç olarak, pesonun değeri düştü.  Bu, hem yatırımcıların hem de tasarruf sahiplerinin moralini etkiledi ve sonuç olarak onları Bitcoin pazarına itti. Ekonomist ve matematikçi DH Taylor konuya yönelik şunları söylüyor:

Arjantinliler artık pesodan, daha istikrarlı bir para birimi olan BTC’ye geçiyorlar. BTC’deki piyasaların tanık olduğu artış rakamlarına Arjantin sebep oluyor. Dijital para biriminin sunduğu istikrar, pesodan çok daha büyük ve Arjantinliler hızla kripto paralara geçiyor.

Ayrıca Merkez Bankası, pesoyu daha fazla devalüe etme ihtiyacında bir miktar istikrar elde etmek adına döviz rezervlerine Bitcoin ve ABD doları cinsinden yatırım yapmayı düşünebileceği belirtiyor. Ülkede Bitcoin talebi artıyor. Bu sebeple Buenos Aires 12 adet Bitcoin ATM’si kurmayı planlıyor.

Bitcoinnews

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
NEO ödül programı kapsamında, ödülleri risk derecesine göre dağıtacak

NEO ödül programı başlatıyor: Kritik hataları bildirenlere 10.000 dolar verecek!

Kripto işlem hacmi, ABD kurumsal borç miktarından 243 milyar dolar daha fazla

Araştırma: Kripto işlem hacmi ABD kurumsal borç miktarını aşabilir!