in ,

Argo Blockchain, Teksas’ta ‘yeşil’ kripto madencilik tesisi kuruyor!

Çin'in Bitcoin (BTC) madenciliği ve kripto para ticaretine yönelik baskıları, son zamanlarda kripto piyasası üzerinden engel oldu.
Çin'in Bitcoin (BTC) madenciliği ve kripto para ticaretine yönelik baskıları, son zamanlarda kripto piyasası üzerinden engel oldu.

Kripto Para Haber – Argo Blockchain (ARB.L), Teksas’ta sürdürülebilir kripto para madencilik tesisi kurmaya başladıklarını açıkladı.Argo Blockchain, 2018 yılından Londra Menkul Kıymet Borsası’nda kripto madenciliğinde faaliyet gösteren ilk şirket olmuştu.

Şirket, yaptığı açıklamada Dickens County’deki 200 megavatlık tesisin ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji ile çalışacağını açıkladı. Madencilik tesisinin, Argo’nun madencilik kapasitesini dönüştürmek için tasarlandı.


Argo‘nun tesisi 2022 yazında tamamlaması bekleniyor. Kripto madenciliği, karmaşık algoritmaları bilgisayar aracılığıyla çözen ve madeni paranın üretildiği sürece deniliyor.

Bitcoin’in (BTC) ağı, merkezi olmayan bir bilgisayar ağı tarafından destekleniyor. Kullanıcılar, temel operasyon görevlerini tamamlamaları karşılığında yeni basılacak Bitcoin ödülleriyle algoritma çözmeye katkı sağlıyor.

Bitcoin madenciliği için gereken güç, ağ büyüdükçe otomatik olarak artıyor, bu da ağı çalıştırmak ve yeni madeni paralar çıkarmak için daha fazla elektriğe ve dolayısıyla güce ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor.

Çevreciler, fosil yakıtlar tarafından üretilen ve büyük miktarda elektrik kullanan Bitcoin üretimiyle ilgili fazla endişeleniyor.

Yakın tarihli Bank of America raporuna göre, Bitcoin’in “muazzam çevresel maliyetlerini” altını çizdi. Analistler, Bitcoin ağının şu anda Yunanistan, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerle aynı yıllık enerji kullanımına sahip olduğu sonucunu paylaştı. Bitcoin’in enerji tüketimi son iki yılda tahmini olarak %200 yükseldi.

Yeni tesisin inşası ile Argo, Dickens County’de 20’ye kadar yeni, tam zamanlı iş kolu ekleyecek. Yapılacak tesis, Argo’ya 800 MW’a kadar elektrik gücüne erişim sağlayacak.

Argo Blockchain CEO’su Peter kurulacak madencilik tesisiyle ilgili şunları söyledi:

“Teksas, Amerika Birleşik Devletleri’nde esnek bir şebekeye sahip yenilenebilir enerji üretiminde lider konumda. Teksas, rekabetçi ve sürdürülebilir elektrik oranlarında üretim yapıyor. Dickens County’nin bu önemli projeyi Teksas’a getirilmesi gerekiyor.”

Argo Blockchain, tesis inşasını duyurduktan sonra değerlendi

Bu yılın başında Argo, kripto para fiyatlarının artışla birlikte Londra’nın en sıcak hisse senetlerinden biri oldu. Hisse fiyatı, yılın başından bu yana %150’den fazla arttı, ancak kripto fiyatlarındaki son düşüş nedeniyle, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’den fazla düştü.

Yeni tesisin inşasının başlayacağını duyurulduktan sonra şirketin hisseleri, %7 artışla 118.88p’ye yükseldi. Elon Musk, Tesla’nın (TSLA) muhtemelen araç alımları için tekrar Bitcoin kabul etmeye başlayacağını söyleyerek desteklendi.

 

finance.yahoo


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü analist kripto para piyasalarındaki son düşüşü yorumladı, tahminler paylaştı

Kripto para piyasasına, son 24 saat içinde 50 milyar dolar eklendi

XRP Fiyat Analizi - Ripple alım fırsatı için uygun mu?

XRP Fiyat Analizi – Ripple alım fırsatı için uygun mu?