Araştırmacılar bu sefer iddialı: Bitcoin rezerv para birimi olacak

Araştırmacılar bu sefer iddialı: Bitcoin rezerv para birimi olacak
Araştırmacılar bu sefer iddialı: Bitcoin rezerv para birimi olacak

Araştırmacılar Bitcoin’in (BTC) nihayetinde altının piyasa kapitalizasyonunu geçebileceğine inanıyor. Bitcoin ve dijital varlığın geleceği konusunda artan bir coşku var. Ayrıca, kripto para birimiyle çok ilgilenen birçok kurum ve şirket bulunuyor.

Bitcoin en fazla 21 milyona ulaşacak

Önemli ve tanınmış bir Bitcoin destekçisi olan Max Keizer, Bitcoin’in bir “altın sistem” olduğunu ve dünyayı değiştireceğini belirtti.

Aynı zamanda, Bitcoin’in 21 milyon BTC sabit tedarikine sahip olması çok önemlidir. Bitcoin madenciliği bittiğinde en fazla 21 milyon BTC olacak. Bu yüzden, Bitcoin’in dijital altın olduğunu düşünen birkaç kişi ve uzman var. Avustralya kripto para uzmanı ve araştırmacısı Willy Woo, “Matematiksel kıtlığın algılanan kıtlığı attığını” belirtti.

Bitcoin’in gelecekte altın piyasa kapitalizasyonunu kolayca aşacağından bahsetti. Woo, algılanan kıtlığın bugün sahip olduğumuz teknolojik sınırlamalardan geldiğini açıklamaya şu şekilde devam etti:

Gelecekte, altın için talep devam ettikçe fiilen fiili olmayan değer deposu değişebilir ve uzayda bulunan mineralleri çıkarmak için yeni teknolojiler oluşturulduktan sonra arz artabilir. Ancak, o zaman dünyadaki milyonerler dahil çoğu kimse az sayıda olduğu için bir Bitcoin sahibi olamayacak.

Kayıp BTC’ler 4 milyonu bulabilir

Aynı zamanda, farklı durumlardan dolayı kaybedilen 4 milyon BTC olabilir. Bu, gerçek Bitcoin arzının 21 milyon BTC’den daha düşük olacağı anlamına gelir. Örneğin, CEO’sunun ölümü üzerine, Kanada kripto para borsası  QuadrigaCX, soğuk saklama cüzdanına erişimi kaybettiğini bildirdi.

Ayrıca, diğer şirketler ve büyük yatırımcılar birkaç BTC depolamış, bu sayede Bitcoin’in arzını en azından kısa vadede daha da düşürmüştür. Bu, dünyadaki herkes için yeterli Bitcoin olmadığını ve Bitcoin’in gelecekte büyümeye devam etme baskısını arttırdığını gösteriyor. Gelecekte dijital para talebine olan talep artarsa, en popüler dijital varlığın fiyatı açıkça pozitif bir eğilim izleyecektir.

Bloomberg ile yaptığı konuşmada Lou Kerner, tüketicilerin altının Bitcoin’den daha düşük performans gösterdiğini fark edeceğini belirtti. Diğer şahıslar ve şirketler bunu fark ederse, paranın en popüler dijital varlığa akması için bir katalizör olabilir.

Bitcoinexchangeguide

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir