in

Araştırma firması uyardı: “DeFi çılgınlığı yakında son bulacak.”

defi, ethereum, Ethereum
MonteCarlo (MCDEX)

Son dönemde Ethereum ve DeFi (merkezsiz finans) uygulamaları sık sık gündeme gelmeye başladı. Özellikle DeFi’yi 2017’deki ICO çılgınlığına benzeten pek çok isim var. Bazı analistler ise bu sektörün uzun vadede mutlaka ETH’ye yarayacağını düşünüyor.

DeFi tokenleri Bitcoin’den bile daha iyi performans gösteriyor

Kripto para analisti Tahar Zafar, son eğilimi hayli iyi bir şekilde gösteren bir tablo paylaştı. 18 Haziran itibarıyla LEND, KNC ve BNT gibi Ethereum tabanlı tokenler, BTC’nin performansını dahi geride bıraktı.

defi, ethereum, eth, ethereum ne kadar, ethereum dolar

DeFi tokenler, yukarıda belirtildiği gibi son aylarda yüzde yüzün üstünde değer kazandı. DeFi ekosisteminin ekonomisi de katlanarak büyüdü.

Çoğu zaman BTC ile birlikte hareket eden Ethereum bile piyasa liderinden biraz daha iyi performans gösteriyor. Yine de bir kripto para araştırma firması, DeFi’nin sonunda bir düzeltme göreceğini ve daha makul seviyelere döneceğini söylüyor.

Weiss: “Bu sektörün piyasadan ayrılacağı fikri gülünç.”

DeFiPulse, DeFi uygulamalarında kilitlenen kripto para biriminin değerinin 1,6 milyar dolara ulaştığını bildiriliyor.

Weiss Crypto’ya göre DeFi heyecan verici olabilir ancak yakında bir düzeltme gelecek:

DeFi şu anda kripto para alanındaki en heyecan verici şeylerden biri. Ancak bu sektörün piyasanın geri kalanından ayrılması fikri gülünç. Sonunda bu çılgınlık sona erecek ve DeFi, pazarın geri kalanıyla aynı doğrultuda ticarete maruz kalacak.

Bu arada Venezuela’da pasaport başvurusu yapanların Bitcoin ile ödeme gerçekleştirmesine izin verildiğine dair iddialar var. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin, bitcoin dolar, bitcoin kaç dolar, bitcoin ne kadar, bitcoin yorum, 1 bitcoin kaç tl, bitcoin analiz, yorum, tahmin, bitcoin grafiği

İki analistten güncel Bitcoin tahminleri: “Sert çöküşü işaret eden 4 sebep!”

bitcoin, bitcoin dolar, bitcoin kaç dolar, bitcoin ne kadar, bitcoin yorum, 1 bitcoin kaç tl, bitcoin analiz, yorum, tahmin, bitcoin grafiği

1 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon sözleşmesi yarın sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?