in ,

Analiz: Bitcoin bu seviyeyi kırarsa 7 bin 700 dolara yürüyebilir!

2020 Bitcoin rallisi neden öncekilerden farklı? Raoul Pal açıkladı
2020 Bitcoin rallisi neden öncekilerden farklı? Raoul Pal açıkladı

Bitcoin (BTC) kısa vadeli bir yükseliş trendine girdi. Önde gelen kripto para biriminin 6 bin 800 doları aşıp kalıcı olabilmesi halinde 7 bin 700 dolara kadar önünün açık olabileceği ifade ediliyor.

4 saatlik grafikle başlıyoruz ve yerel desteğin iyi bir şekilde yeniden test edilmesinin LTF artış trendine dönüştüğünü görüyoruz. Bu artış trendi 6 bin 800 dolardaki dirençle karşı karşıya.RSI’ın aşırı alımdan önce hâlâ zamanı ve yeterli alanı var. Şu anda hızlanan bir genişleme görmememize rağmen, histogram güzel bir şekilde sürüyor.

Günlük grafikte olası bir kopmanın sonucunun ne olacağını görüyoruz. Burada bir kırılma Bitcoin’i içinde bulunduğu mevcut bölgesel direniş bölgesinden çıkarır. Bir sonraki büyük direnç bölgesi, bir sonraki durak ve muhtemel satış bölgesi olan 7 bin 700 doları çevreliyor.

Burada yükseliş trendini destekleyen iki gösterge görüyoruz. Birincisi, Bitcoin’in dün gece çok dalgalı bir hareketten sonra yukarı yönlü kapatmayı başardığı 8 EMA. İkincisi, günlük RSI trendinden bir kopuş, bu trendin yeniden testi ve yukarı doğru bir yönelme. Bu hayli umut verici bir gösterge.

Son olarak, 3 günlük grafikte, bir sonraki direniş bölgesinin .618-65’lik ‘altın cep’ Fibonacci seviyesi ile neredeyse birleşik olduğunu görüyoruz. Bitcoin bu seviyenin üzerine çıkarsa yükseliş trendinin buralarda bir yerde durması ihtimali yüksek.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları dikkatli olmalı

Sonuç olarak şu anda Bitcoin’den çok ciddi bir sıçrama beklememeliyiz. COVID-19’un küresel ekonomiye etkilerinin ortasında birkaç hafta önce meydana gelen panik satışının yavaş yavaş toparlanması bile mükemmel bir gelişme.

Ekonomik durgunluk içinde kripto paraların nasıl performans göstereceğini kimse bilmiyor. Bitcoin’in emtialar, özkaynaklar ve fiattan ayrıştığını görebiliriz.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 Mart Ripple analizi: XRP karmaşık bir seyir izliyor

24 Mart Ripple analizi: XRP karmaşık bir seyir izliyor

Ocak ayında görülen Bitcoin fraktalı yeniden açığa çıktı: BTC için hedef 9k!

Yükselişe geçen Bitcoin için risk sona erdi mi?