in , ,

Analistlere göre Ethereum devasa bir fiyat hareketine hazırlanıyor olabilir

19 Mayıs Ethereum analizi: ETH nereye gidiyor?
19 Mayıs Ethereum analizi: ETH nereye gidiyor?

Bazı analistlere göre son ralliye rağmen, çeşitli teknik modeller Ethereum’un bir düzeltmede olduğunu gösteriyor.

ETH yıl başından bu yana %40’ın üzerinde artışlar gördü. Kripto para birimi, 3 Ocak’ta gördüğü 126,40 dolardan 18 Ocak’ta 179 dolara kadar yükseldi.


Ethereum fiyatı nereye gidiyor?

Zirvenin ardından ETH yaklaşık %10 geri çekildi ve o zamandan beri dar bir ticaret aralığında yer aldı. 19 Ocak’tan bu yana görülen düşük oynaklık seviyeleri büyük bir fiyat hareketinin devam ettiğini gösteriyor.

TD sıralı göstergesine dayanarak, bir sonraki önemli fiyat hareketi aşağı yönlü olabilir. Bu teknik endeks kısa süre önce ETH’nin 3 günlük ve 1 günlük grafiğinde yeşil dokuz mum çubuğu şeklinde bir satış sinyali sundu. Böyle bir düşüş sinyali, bir ila dört mum veya yeni bir geri sayımın başlaması için sürebilen bir geri çekilmeyi tahmin ediyor.

Aynı hatlar boyunca ETH’nin 4 saatlik grafiğinde baş ve omuz modeli gelişiyor gibi görünüyor. Bu teknik oluşum, boğadan düşüşe doğru bir momentum dönüşünü tahmin ediyor. Boyun çizgisi olarak da bilinen 165 dolarlık destek seviyesinin altındaki bir hareket, keskin bir düşüşe işaret edebilir. Böyle bir düşüş hareketinin satış emirlerindeki büyük bir artışla teyit edilmesi gerekecektir.

Ayı paterni, Ethereum fiyatını 147 dolara indirebilecek %10’luk bir düşüş öngörüyor. Bu hedef, baş ve boyun çizgisi arasındaki mesafenin ölçülmesi ve kopma noktasına eklenmesiyle belirleniyor.

Sonuç

Ether, yıl başından bu yana yaşadığı önemli ralliden beri sağlamlaşıyor. Düşük volatilite dönemlerini genellikle yüksek volatilite dönemleri takip eder. Önceki teknik analize dayanarak, bir sonraki büyük fiyat hareketinin aşağı yönlü olabileceği görülüyor. Ancak ETH’ye olan talep karamsar görüşleri geçersiz kılarak her an artabilir. Önce destek ya da direncin kırılıp kırılmayacağını zaman gösterecek.

cryptobriefing


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin’i 10 bin doların üstüne taşıyacak 3 sebep

Dev borsanın XRP likiditesi rekor kırdı!

ABD Hazine Bakanı’ndan Ripple’ı (XRP) ilgilendirebilecek kritik açıklama