in ,

Analistler tedirgin: Bitcoin bıçak sırtında yönünü arıyor

Analistler tedirgin: Bitcoin bıçak sırtında yönünü arıyor
Analistler tedirgin: Bitcoin bıçak sırtında yönünü arıyor

Bitcoin, 11.000 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmaya çalışıyor. Önde gelen kripto para birimi, bu haberin hazırlandığı esnada 11.781 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %5,31 değer kaybeden Ethereum 214,21 dolar, %1,5 değer kazanan XRP ise şu an 0,304 dolar. 86,9 dolardan işlem gören Litecoin’in 24 saatlik kaybı ise %3,61’e geldi.


Bitcoin tahminleri

NewsBTC analisti Aayush Jindal, hızını kısa vadede sürdürmek Bitcoin’in 12.000 doların üzerine çıkması gerektiğini söyledi ve ekledi:

Bitcoin’in fiyatı 11.500 dolar ve 11.650 dolar seviyesinin üzerinde olumlu bir ön yargıyla işlem görüyor. Büyümeye devam edebilmesi için Bitcoin’in 12.000 doların üzerinde düzgün bir kapanma yapması gerekiyor. Bahsedilen yükseliş durumunun gerçekleşmesi durumunda Bitcoin, yakın gelecekte 12.500 dolar ve 12.850 dolar seviyelerine yükselebilir.

Aksi yönde görüş bildiren bir Twitter analisti ise biraz daha karamsar bir tablo çizdi. Takipçilerine Bitcoin’in nefesinin tükendiğini ve son parabolik koşusunun muhtemelen biteceğini düşündüğünü söyledi ve şunları ekledi:

Fiyatın altı hafta boyunca bu seviyede hareket etmesiyle parabolik hareketin sona erdiğini söylemek doğru olur. Şimdi soru şu: Düzeltme mi? Ya da yana doğru hareket mi?

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blockstream fidelity

Fidelity, Blockstream’in yeni kurumsal Bitcoin madencilik hizmetine katılıyor

CoinShares: Son Bitcoin rallisini balinalar besledi!

2019’un ilk yarı kripto raporu: “Son Bitcoin rallisini balinalar besledi.”