Analistler iyimser: Bitcoin fiyatı kısa bir geri çekilme sonrası boğaları çağırıyor

Ünlü analist: “Bitcoin’i uzun süre 10 bin doların altında görmeyeceğiz!”
Ünlü analist: “Bitcoin’i uzun süre 10 bin doların altında görmeyeceğiz!”

Cuma günü, Bitcoin yükseliş belirtileri göstermeye devam ediyor, analistler geri çekilme sonrasında hızlı bir toparlanmanın daha fazla fiyat değerine işaret ettiğini söylüyor.

Bitcoin yükselme umudu veriyor

Tüm hafta boyunca, Bitcoin 7.800 dolara ulaştı ve ardından yine düşerek 7.500 ila 7.900 dolar arasında kaldı. Perşembe günü, 7.800 dolar seviyesini aştı ve şu anda 7.974 USD seviyesinde işlem görerek piyasaya 8.000 doları aşma ve daha da yüksek bir hızla yükselme umudu veriyor.

BitBull Capital CEO’su iyimser kaldı

Bitcoin’in 2019’dan bu yana yüzde 100’den fazla yükseldikten sonra bir geri çekilişe rağmen, kripto fonlarının ve analistlerin üst düzey yöneticileri BTC’nin daha da yükselmek üzere olduğuna inanıyor. BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale boğaların geleceğine inananlardan biri.  DiPasquale, sadece birkaç saat içinde gerçekleşen Perşembe günkü hızlı geri dönüşün Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 8.000 doları geçme ihtimaline işaret ettiğini belirtti.

Bitcoin fiyatlarındaki iyimserlik

Birkaç kripto analisti DiPasquale’nin bakış açısını paylaşıyor. Bunlar arasında, BTC’nin büyümeye devam etmek üzere olduğuna dair olumlu olan kripto şirketi Pyrofex’ten Derek Sorensen de bulunuyor. Derek, kripto kışı bittikten sonra insanların kripto para birimlerine güvenmeye başladıklarına inanıyor.

Ancak TradeBlock’taki araştırma başkanı John Todaro biraz şüpheci. Son zamanlarda BTC’nin yönünün tersine çevrilmesinin piyasa için iyi olduğunu, çünkü kripto alanının son zamanlarda ‘aşırı ısınmaya’ başladığını söyledi ve şunları ekledi:

Bitcoin ticareti, kurumsal yatırımcıların varlık sınıfında güven inşa etmelerine ve bir birikim aşamasına başlamalarına izin vermek isteyeceği için, geri çekilme sonrasında bu yeni yükselişe karşı kuşkuluyum.

U.Today

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir