in ,

Analistler, Bitcoin’in 20.000 dolara inebileceğini söylüyor: Peki neden?

Analistler, Bitcoin’in 20.000 dolara inebileceğini söylüyor: Peki neden?
Analistler, Bitcoin’in 20.000 dolara inebileceğini söylüyor: Peki neden?

Kripto Para Haber – Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, Nisan rekorundan sonra yaklaşık 32.000 dolar düştü. Kripto para birimlerindeki satışları izleyen stratejistlere göre, Bitcoin için daha fazla düşüş kapıda olabilir.

Oanda’dan bir analiste göre, fiyattaki daha fazla zayıflık, 20.000 dolarlık bölgeyi aşağı yönlü bir hedef olarak karşımıza çıkarabilir. Bitcoin, Hong Kong’da saat 11.23 itibarıyla yaklaşık yüzde 2 düşüşle 33.000 dolara geriledi. Haziran ayındaki kayıpları ise şu ana kadar yüzde 10.


Sebepler neler?

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, en büyük kripto para biriminin ABD’de artan düzenleyici korkular arasında “tehlikeli bir şekilde 30.000 dolar seviyesine yaklaştığını” ve “30.000 dolarlık bir kırılmanın muazzam miktarda momentum satışı görebileceğini” söyledi. Bitcoin, milyarder Elon Musk’ın BTC’nin ihtiyaç duyduğu enerji konusunda yaptığı eleştiri ve Çin’deki düzenleyici baskı nedeniyle Nisan rekorundan yaklaşık 32.000 dolar düştü.

ABD makamlarının yüksek profilli bir Bitcoin fidyesini geri alması, bunun hükümet kontrolünün ötesinde olduğu fikrini de yıktı ve bu, kripto paranın bazı destekçileri için bir inanç meselesi oldu.

Evercore teknik stratejisti Rich Ross ve Tallbacken Capital Advisors’tan Michael Purves, Bitcoin’in şu anda olduğundan çok daha düşük bir kırılma durumunda 20.000 dolarlık alanı potansiyel bir kilit seviye olarak işaretlediler.

Ancak bazıları, uzun vadeli görünüm konusunda emin olmaya devam ediyor. Örneğin, Michael Saylor’un firması MicroStrategy, daha fazla Bitcoin alımını finanse etmek için tahvil satışını 400 milyon dolardan 500 milyon dolara çıkardı. MicroStrategy, kripto para birimlerinde en çok yükselen halka açık şirketlerden biri olarak ortaya çıktı.

thanationalnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

UNICEF Fransa kripto bağışlarını kabul ediyor

UNICEF, finansal katılım için blockchain girişimlerine yatırım yapıyor

Avustralya Eyaleti politikacıları Bitcoin

Avustralya’nın gençleri kripto için gayrimenkul yatırımından vazgeçiyor