in ,

Analist görüşü: Bitcoin bu üç sebepten ötürü yükselmeye devam edecek

Uzman görüşleri: Bitcoin yükselmeyi sürdürecek mi?
Uzman görüşleri: Bitcoin yükselmeyi sürdürecek mi?

Ocak ayı sona ererken Bitcoin, etkileyici bir süreci geride bıraktı ve kasvetli küresel piyasa görünümüne karşın yüzde 30,27 kâr getirdi.


NewsBTC analistleri, Bitcoin yükselişinin devam edebilmesi adına üç temel dayanağın sürmesi gerektiğini ifade ediyor.

1- Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon

Bitcoin fiyatlarındaki patlayıcı büyümenin ilk belirtileri ABD-İran jeopolitik çatışması sırasında geldi. Kripto para biriminin kazançları, altın piyasasında yatırımcıların güvenli liman varlıklarına olan istekleri arttıkça benzer hamleleri izledi. Bu durum altın ve BTC arasındaki korelasyonu dört yıllık zirveye getirdi.

Veri analiz firması Arcane Research’e göre, ocak ayı ortasında iki varlık arasında korelasyon verimliliği yüzde 0,3 oranında arttı.

Bu korelasyon şüphesiz Bitcoin için “dijital altın” anlatısını güçlendirecektir.

Bitcoin ve altın fiyatlarındaki artış, Çin’de 150’den fazla insanı öldüren ve tüm dünyada 3.000’den fazla kişiye bulaşan koronavirüsün arka planında da görüldü. Küresel finansal raporlar, yatırımcıların azalan küresel hisse senetlerine karşı korunmak için BTC biriktirdiğini gösterdi.

ABD hisse senetleri koronavirüsle korku yaşayan yatırımcıların şubat ayında bir ayağını güvenli bir yerde tutmaları muhtemel görünüyor. Bitcoin bundan yararlanabilir.

2- Teknik direnç bozuldu

Geleneksel varlıklar ve Bitcoin arasında herhangi bir korelasyona inanmayanlar, yükseliş eğilimlerini BTC’nin teknik göstergelerinde bulabilirler.

Ocak ayında BTC fiyatlarındaki artış, kripto para birimini çok güçlü iki teknik göstergenin üzerine çıkardı. Günlük grafikte, 200 günlük hareketli ortalama aşıldı. Haftalık grafikte ise gösterge 50 haftalık hareketli ortalamanın üstüne çıktı.

Bitcoin fiyatı, her iki hareketli ortalamanın üzerine çıkabildiği vakaların çoğunda katlanarak arttı. Bu nedenle kripto para biriminin şubat ayında yükselişine devam etmesi muhtemel görünüyor.

3- Litecoin kazançları

Uzman analist Willy Woo, ocak ayında yaptığı açıklamada, Litecoin fiyatlarındaki herhangi bir kazancın BTC için de benzer bir fiyat artışına işaret etmesi gerektiğini söyledi.

Adaptive Fund ortağı, Litecoin Zorluk Şeridi olarak adlandırılan LTC/USD kırılmasını doğru bir şekilde tahmin ederek, BTC/USD için yükselişe dönüşmezse şaşırmayacağını da sözlerine ekledi.

Tarih tekrarlanırsa BTC yakında Litecoin’in kazanımlarını takip edebilir.

newsbtc


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Piyasa kötü gitse de Google'da “Bitcoin” arama terimi yükselişte

Google kriptografik anahtarlar için yepyeni bir sistem geliştirdi

dApps işlem hacmi

2020’de düzenlenecek kripto para ve Blockchain konferansları: Listede Türkiye de var