in ,

Usta analist, Bitcoin’in Ağustos’u hangi seviye ile kapatacağını açıkladı

Usta analist, Bitcoin’in Ağustos’u hangi seviye ile kapatacağını açıkladı
Usta analist, Bitcoin’in Ağustos’u hangi seviye ile kapatacağını açıkladı

Bitcoin, Temmuz ayında meydana gelen zararların bir kısmını geri çekmeyi başardı. Bir hafta boyunca 10.000 doların altına işlem yaptıktan sonra, kripto para beş rakamlı fiyat noktasını geri alarak yükseldi. O zamandan beri, top tabiri caizse, boğaların sahasında.  Ancak analistlere göre BTC, yükselmeye devam edebilir.

Joe McCann: “Bitcoin Ağustos ayını 17.000 dolarla kapatabilir.”

Tanınmış analist Joe McCann’ın belirttiği gibi, bir günlük Bitcoin grafiği son zamanlarda güçlü bir sinyal verdi. Trend bir gösterge olan Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD), yakın zamanda bir yükseliş gördü ve histogramı yeşil bir mumu yansıttı. McCann’ın yukarıdaki grafikte işaret ettiği gibi, Bitcoin’in bu sinyali bu döngüde gördüğü son iki kez, %52 ve %61 gibi iki-üç haftalık artışlar yaşandı.

Tarihin kendisini tekrar etmesi durumunda BTC, Ağustos ayının sonunda yükseliş momentumunun etkisiyle 17.000 dolara yükselebilir. İlginç olan, bu güçlü performansın yılın geri kalan fiyat hareketine yansıyacağı yönünde. Kripto para uzmanı ve yatırımcı Timothy Peterson, tarihsel olarak Ağustos ayının performansının BTC’nin yılın geri kalanı için yönünü belirlediğini belirtti.

Teknik göstergeler Bitcoin rallisine işaret ediyor

Bu, kısa vadeli bir ralli olasılığını yükselmesine ve Bitcoin’in şu anda potansiyel olarak çok yıllı bir boğa koşusuna girdiğini gösteriyor. Bitstamp’ın üç günlük BTC-USD grafiği üzerinde, yeni bir “Golden Cross” oluştu. Bu, boğaların belirli bir varlığın fiyatını kontrol altında tuttuğu anlamına gelir. Son  Golden Cross, Şubat 2016’da gerçekleşti ve fiyatlar sürekli artarak 500 dolardan 20.000 dolara kadar olan ulaştı. Tarih buradan tekrar ederse, Bitcoin 2021 ortalarına kadar 400.000 dolara ulaşabilir.

Newsbtc

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Binance dokuzuncu yakım işlemini tamamladı: BNB fiyatı ne durumda?

İşte Binance’ye göre, son Bitcoin fiyat artışının katalizörü!

Litecoin halving’den önce düşüyor: Peki neden?

Litecoin halving’den önce düşüyor: Peki neden?