in ,

Analist: “Bitcoin düzeltmesi 2013 fiyat hareketine benziyor” – 2013’de ne olmuştu?

Analist: “Bitcoin düzeltmesi 2013 fiyat hareketine benziyor”
Analist: “Bitcoin düzeltmesi 2013 fiyat hareketine benziyor”

Kripto Para Haber – Analitik sağlayıcısı Ecoinometrics, Bitcoin’in ATH gördükten sonra aşağı yönlü hareketini bir tweet dizisiyle özetledi. Bu özette Bitcoin halving sonrası oluşan boğa sezonu sırasında görülen en uzun düzeltmeden bahsediliyor. Bunun yanında analist ve ekonomist Julio Moreno, yakın tarihli bir blog yazısında “bitcoin’de volatilite arkadaşınızdır” dedi.

Analist, önümüzdeki fiyat hareketinden önce BTC’nin en uzun ikinci düşüşünden bahsediyor

Son zamanlarda, Bitcoin.com, yatırım yapanların bu boğa sezonunun 2013 yılında gerçekleşen eyleme benzediğine inandığını gösteren en az iki piyasa rapor yayınladı. Analitik sağlayıcısı Ecoinometrics’e göre, mevcut gerileme 2013 yılından bu yana en uzun ikinci düşüş ve biraz daha sürebilir.


Analyst: 'Bitcoin Correction Very Similar to 2013 — BTC May Remain Stuck at $30K for a While'

Ecoinometrics, “17 Temmuz 2021’deki Halving’den sonra Bitcoin” diye tweet attı. “3. yarılanmadan 431 gün sonra BTC 31.678 dolarda. Bu düşüşte bir hafta daha kaldı, son ATH’den bu yana 95 gün, ATH’den sonra en dip -%55 ve volatilite düşmeye devam ediyor, ”diye ekledi analist. Ecoinometrics ayrıca şunları vurguladı:

Bu, yarılanma sonrası boğa piyasası sırasında bitcoin’in uğraşmak zorunda kaldığı en uzun düşüşlerden biri. Ama 95 gün hala 2013’teki büyük düşüşün süresinin sadece yarısı… Fiyat yörüngesi açısından bu düzeltme de 2013’e çok benziyor. Böyle devam edersek, BTC bir süre 30 bin dolar civarında kalacak.

Analist ayrıca, bitcoin’in bir aylık volatilitesinin de düştüğünü ancak “tarihsel olarak konuşursak, özellikle düşük değil” diye ekledi.

Ecoinometrics, “Bu açıdan bakıldığında, ticaret aralığının daha uzun süre oldukça dar kalması mümkün” dedi.

‘Bitcoin’de volatilite dostunuzdur’

Analist ve ekonomist Julio Moreno, Ecoinometrics’in volatilite değerlendirmesini kabul etti ve bitcoin volatilitesi hakkında yazdığı yakın tarihli bir blog gönderisini paylaştı. Moreno’nun raporu, insanların fiyat oynaklığı üzerinden bitcoin’i nasıl itibarsızlaştırmaya çalıştığını açıklıyor ve çalışması, “volatilitenin kötü bir şey olup olmadığını” öne sürüyor.

Analist, raporunda oynaklığın mutlaka kötü bir şey olduğuna inanmadığını belirtiyor. “Her döngüde fiyat artışlarıyla birlikte arttığı için öyle olmadığını söyleyebilirim. Bitcoin fiyatı ne zaman daha değişken olur? Moreno’nun raporunda, önemli fiyat artışından sonra çoğunlukla piyasanın zirvesinde” dedi. Bitcoin volatilite raporu şu sonuca varıyor:

Bitcoin fiyat oynaklığındaki değişiklikler gelecekteki eğilimi için ne anlama geliyor? Birikme, düşük oynaklık seviyelerinde daha iyi olmuş ve buna genellikle büyük bir fiyat hareketinden önce ulaşılır.

news.bitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin 14.000 – 15.000 dolar aralığına çekilebilir – BTC Analisti

Bitcoin 14.000 – 15.000 dolar aralığına çekilebilir – BTC Analisti

Ethereum 'da yükselişin kapıda olabileceğini gösteren 5 neden

Ethereum’da yükselişin kapıda olabileceğini gösteren 5 neden