in , , ,

Analist Alex Kruger olası Bitcoin düzeltmesi hakkında uyardı

ABD'nin en büyük ikinci bankasından kritik Bitcoin hamlesi!
ABD'nin en büyük ikinci bankasından kritik Bitcoin hamlesi!

Kripto Para Haber- Analist ve kripto para yatırımcı Alex Kruger’e göre, kripto para piyasasının anahtarı, yaşanan kırılma ile fiyatın 24.000 $ seviyesine düşmesi anlamına gelen “Burry senaryosu”.

Yatırımcı Michael Burry’nin sunduğu Bitcoin senaryosu gerçekleşebileceğini düşündüğü bir dizi tweet attı. Alex Krugger 24 Haziran 2021 tarihinde attığı tweette “Yatırımcıların ve fonların bu kadar çok Bitcoin satmasının ve kenardaki sabit para bakiyelerinin bu kadar büyük olmasının nedenlerinden biri de budur. Piyasaya bakın, oldukça ölü. Dün basit bir kısa sıkma olarak sona erdi.“ dedi.


Kruger, mevcut piyasayı ‘oldukça ölü’ olarak nitelendiriyor ve yatırımcıların ve fonların çok fazla satış yaptığını ve istikrarlı kripto para alım hacimlerinin arttığını belirtiyor. Ayrıca, 23 Haziran’daki işlem gününün daha fazla piyasa düşüşü anlamına gelen kısa pozisyon sıkışması ile sona erdiğini belirtti. Kısa pozisyon sıkışması şu anlama geliyor; birçok yatırımcının pozisyonlarını kapatması gerekli olduğu için varlığın fiyatının hızlı bir şekilde yükselmesi anlamına gelir.

Analist Kruger’e göre düşüş için test başladı!

Bununla birlikte, sert bir kırılma ve daha fazla düşüş yaşanması için Bitcoin’in yükselişe geçmesi ve longların yükselmesine izin vermesi gerekiyor.

Kruger, örnek olarak dijital varlık piyasasında Kasın 2018 ve Eylül 2019’da benzer şekilde yaşanan sonuçların kırılma dönemlerimi desteklediğini belirtti.

Her iki yılda da, para piyasaya uzun süre akmaya devam etti, daha önce fonlama çok olumluydu, şimdi ise sürekli olarak olumsuz gerçekleşiyor.

2019 yılında yaşanan destek seviyesi çöküşünden önce, uzun bir çok yüksek fonlama dönemi ve % 9’luk bir yükselişin yarattığı bir boğa tuzağı yaşandı. 2019 yılında 9100-9000 $’daki destek seviyesi, düşüşten önceki iki ay içinde birçok kez yeniden test edilmişti.

2018 yılında ise piyasa düşüşünden önce iki haftalık pozitif finansman geldi. 5700 dolarlık ilk destek, temel faktörlerin neden olduğu bozulmadan dokuz ay önce defalarca kez yeniden test edilmişti.

Kruger’e göre 2021’de piyasaya varlık akışı 19 Mayıs’tan bu yana yavaşladı. Bitcoin 30.000 $ ve 29.000$ seviyesindeki ilk desteğin bir aydır baskı altında olduğu görüşünde.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

John McAfee'nin ardından: Piyasa liderleri kriptonun çılgın ihtiyarını anıyor

John McAfee’nin ardından: Piyasa liderleri kriptonun çılgın ihtiyarını anıyor

SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler

SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler