Amazon yeni Blockchain hizmetini başlattı - Kripto Para Haber
Amazon yeni Blockchain hizmetini başlattı - Kripto Para Haber

Amazon yeni bir Blockchain hizmeti başlattı

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Amazon yeni Blockchain hizmetini başlattı. Teknoloji devi Amazon, müşterilerinin kendi platformlarını oluşturma maliyetlerini hesaba katmadan Blockchain ağı geliştirmelerine yardımcı olmak için bir Blockchain hizmeti başlatıyor. Amazon Web Service (AWS) CEO’su Andy Jassy, ​​çarşamba günkü Las Vegas’taki Invent konferansında yeni Blockchain ürününü tanıttı.

Amazon yeni Blockchain platformuyla ne vaat ediyor?

Yeni platform, Amazon’un Netflix gibi platformlar dahil olmak üzere çok sayıda web sitesi ve hizmete güç veren bulut bilişim iştiraki Amazon Web Services’in bir hizmeti. Amazon’un yeni ürünü iki popüler mevcut Blockchain platformunu destekleyecek: Ethereum ve Hyperledger Fabric.

Ayrıca şirket, Blockchain platformunun mevcut bir veri tabanında veri depolayabileceğini açıkladı:

Amazon Managed Blockchain, Blockchain ağ etkinliğinizin değişmez bir kopyasını, bir veri tabanı olan Amazon Quantum Ledger Database’e (QLDB) kopyalayabilir. Bu, ağ dışındaki ağ etkinliğini kolayca analiz etmenize ve trendlere ilişkin bilgi edinmenize olanak tanır.

QLDB bir Blockchain platformu değil ancak Amazon’un Blockchain ürünüyle birlikte “eksiksiz ve doğrulanabilir bir veri değişimi geçmişi” oluşturmak için kullanılabilir.

Servis şu anda önizleme aşamasında, yani ilgilenenler kayıt olabilir. Onaylanması halinde, bir SSS zincirine göre, diğer Amazon Web Servis üyelerini davet edebilir veya “çok üyeli bir ağa benzetmek için hesabınızda daha fazla üye oluşturabilirsiniz.

coindesk

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin