in

Altı haftalık düşüş trendi ve geliştirici satışının ardından popüler altcoin’de ralli yaşandı

Altı haftalık düşüş trendi ve geliştirici satışının ardından popüler altcoin’de ralli yaşandı
Altı haftalık düşüş trendi ve geliştirici satışının ardından popüler altcoin’de ralli yaşandı

Bir Chainlink geliştirici adresi tokenları satıyor gibi görünüyor. Bu durum fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı yapsa da düşüşün ardından şimdi Chainlink için işler daha da iyiye gidiyor.


Altı haftalık düşüş trendi

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden altı hafta süren düşüş trendinin ardından LINK, rapor edilen bir geliştirici satışının oracle protokol tokenının fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturması üzerine düşüş sonrası son 24 saat içinde %30 toparlandı.

Bitcoin fiyatındaki güçlü toparlanma, DeFi koinleri arasında da olumlu bir harekete sebep oldu. Chainlink ortaklık duyurusu, fiyat artışına katkıda bulundu.

Chainlink’in yerel tokenı, Ağustos ortasındaki 20 dolarlık zirveden %60’ın üzerinde düşerek 24 Eylül Perşembe günü 7.50 dolar civarında önemli destek seviyelerinde dibe vurdu. Altı haftalık düşüş trendinin temel sebebi olarak geliştirici adresinin tokenları satması olarak gösterildi.

Bu ‘geliştirici adresi’, son altı ayda düzenli olarak, cari fiyatlarla her partide yaklaşık 4.8 milyon dolar değerinde 500.000 Chainlink satıyor. LINK, geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra satışların sıklığı arttı. Adres, bir Binance adresine birkaç çıkış gösterse de daha sonra çıkışların azaldığı görülüyor.

Bu adreste yaklaşık 26 milyon token kaldı ve cari fiyatlarla bu tokenlar 258 milyon dolar değerinde.

blank

Zirveden bu yana, LINK’in piyasa değeri şu anda 7 milyar dolardan yaklaşık 3 milyar dolara düştü. Ancak bu yıl 1 Ocak’tan itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesine %1000’in üzerinde artışla en iyi performans gösteren kripto varlıklarından biri olmaya devam ediyor. Mevcut fiyatlarla yılbaşından bu yana Chainlink hala %450 artmış durumda.

Satış, fiyatları önemli bir destek seviyesine düşürdü ve “Link Marines” yeniden fiyat artışı için bu noktayı seçmiş görünüyor. 7 ila 8 dolar arasındaki fiyat bölgesi, LINK’in 20 dolara çıkmadan önce Temmuz ayında bulunduğu bir yerdi. Bu hafta bu seviyeye dönüş, traderların dün uzun süredir gecikmiş bir sıçramayı takip etmesi nedeniyle satın alma baskısını katalize etti.

Bu yükseliş ivmesi, LINK fiyatlarının birkaç saat önce 10 $’a yükselmesiyle 24 saatten daha kısa bir sürede %30’luk bir artışla sonuçlandı. O zamandan beri fiyatlar biraz geriledi ve şu anda 9,80 dolar civarında seyrediyor.

blank

Fiyat artışı, Chainlink’in seyahat şirketi Travala.com ile ortaklık kurduğunu açıklamasından saatler sonra geldi. LINK, kripto dostu otel rezervasyon platformunda bir ödeme yöntemi olarak entegre edildi. Token sahipleri, 230 ülkede 2,2 milyondan fazla otel ve evde konaklama rezervasyonu yapabiliyor.

Bitcoin’in momentumunun da bir etkisi olabilir. Lider kripto para birimi, piyasanın geri kalanını hareket ettirme kapasitesiyle tanınıyor. Bitcoin son 24 saat içinde %5’lik bir artışla 10.750 $’a kadar bir sıçrama gerçekleştirdi.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto ETP ticaret hacmi bir ayda yüzde 74 geriledi: Sebebi ne?

Kripto ETP ticaret hacmi bir ayda yüzde 74 geriledi: Sebebi ne?

Avrupa Birliği, dijital devrimi kucaklamak için kripto para birimlerine yönelik yeni düzenlemeler önerdi

Avrupa Birliği dijital devrimi kucaklamak için kripto para birimlerine yönelik yeni düzenlemeler önerdi